AFAD en az 22.442 TL maaş ile işçi alımı yapacak! Müracaatlar ne vakit sona erecek?

Musa

New member
İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 31/12/2008 tarihindeki ve 27097 sayılı Resmi Gazete ’de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi Süreç Ünitelerinde Kontratlı Bilişim Çalışanı İstihdamına Ait Temel ve Yollar Hakkında Yönetmelik” in 8 inci unsuru uyarınca 10 kontratlı işçi alımı yapacağını deklare etti. En az 70 KPSS puan kaidesi arayan adayların müracaatları online olarak toplanacak. Ayrıyeten müracaat koşulları ve merak edilen tüm ayrıntılar yayınlanan ilan ile açıklanırken nazaranve atanmaya hak kazanan adaylara en az 22.442 TL, en çok 44. 884 TL maaş ödemesi gerçekleştirilecek. İşte müracaat hali ve tarihi…

Son Müracaat Ne Vakit?

AFAD işçi alımı müracaatları 18 Nisan 2022 tarihinde başlayıp 24 Nisan 2022 saat 17.00’ye kadar devam edecek.

Müracaatlar e-Devlet üzerinden Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı/Kariyer Kapısı – Kamu İşe Alım yahut Meslek Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden online olarak gerçekleştirilecek.

MÜRACAAT EKRANI

Müracaat Koşulları Neler?

a)657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci unsurunda belirtilen koşulları taşımak.

b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve sanayi mühendisliği kısımlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

c)(b) bendinde belirtilenler haricinde kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik kısımlarından, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren kısımları ile istatistik, matematik ve fizik kısımlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak (Bu kısımda belirtilen kısım mezunları aylık brüt mukavele fiyat tavanının 2 katı ödenecek durumlar için müracaat yapabilirler).

d) Bilgisayar etraf ünitelerinin donanımı ve kurulan ağ idaresi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla şimdiki programlama lisanlarından en az ikisini bildiğini belgelemek.

e)Erkek adaylar için müracaat tarihleri itibariyle muvazzaf askerlik çağına gelmemiş yahut askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelemiş, muaf yahut yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

RESMİ İLAN METNİ