AFAD en az lise mezunu işçi alımı yapacak! Müracaat kaideleri neler?

Musa

New member
Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü unsurunun (B) fıkrası ve 6/6/1978 tarihindeki ve 7/15754 sayılı Bakanlar Konseyi sonucu ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli İşçi Çalıştırılmasına Ait Esaslar” çerçevesinde Büro Çalışanı, Sürücü, Paklık bakılırsavlisi ve Güvenlik nazaranvlisi kadrolarına işçi alımı yapacağını deklare etti. Müracaat süreci ve bilgilerina ait gerekli ayrıntıları yayınladığı ilan ile duyuran kurum, en az lise mezunu adaylar içinden istihdam sağlayacağını deklare etti. Ayrıyeten AFAD gerçekleştireceği 70 kişilik işçi alımı müddetince adaylardan en az 60 KPSS puan kuralı arıyor.

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı işçi alımı başvuruları 1 Şubat 2023 saat 10:00 prestiji ile başlayıp 8 Şubat 2023 saat 17:00 prestiji ile sona erecek.

Adaylar e-Devlet üzerinde Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı/Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım yahut Meslek Kapısı ( ) adresi üzerinden elektronik ortamda müracaatlarını gerçekleştirecek.

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU KOŞULLARI NELER?

• Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

• Kamu haklarından yoksun bulunmamak.

• Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü hususunda belirtilen mühletler geçmiş olsa bile; taammüden işlenen bir cürümden dolayı bir yıl yahut daha fazla mühletle mahpus cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı hatalar, Anayasal tertibe ve bu nizamın işleyişine karşı cürümler, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, itimadı berbata kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, kabahatten kaynaklanan malvarlığı kıymetlerini aklama yahut kaçakçılık kabahatlerinden mahkûm olmamak.

• Erkek adaylar için giriş imtihanı tarihinde askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak yahut askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya ertelenmiş yahut yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

• 2023 yılının Ocak ayının birinci günü prestijiyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1988 tarihinden daha sonra doğmuş olmak.)

• gorevini devamlı yapmasına pürüz olabilecek beden ve akıl hastalığı bulunmamak.

• Süresi ortasında ve adabına uygun olarak giriş imtihanına müracaatta bulunmuş olmak.

• Adaylar bu ilanda belirtilen konumlardan yalnızca birine müracaatta bulunabilecektir.

• Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B kontratlı işçi olarak çalışmıyor olmak.

• Kamu kurum ve kuruluşlarında “4/B kontratlı işçi pozisyonlarında” tam vakitli olarak nazaranv yapmakta iken kontratı feshedilen adayların son müracaat tarihi itibariyle bir yıllık bekleme müddetini tamamlamış olmak gerekmektedir. (Sözleşmeli İşçi Çalıştırılmasına Ait Esaslar’ın Ek1 inci unsurunun dördüncü fıkrasının (a), (b) ve (c) bentlerine göre kontratını tek taraflı fesheden adaylar hariç olmak üzere)
ÖZEL MÜRACAAT KURALLARI NELER?

a) Fakülte yahut 4 (dört) yıl müddetli tahsil veren yüksekokulların Acil Yardım ve Afet İdaresi lisans programından yahut buna denkliği Yükseköğretim Kurumlarınca kabul edilen yurt içi yahut yurt haricindeki öğretim kurumlarından mezun olmak.
b) ÖSYM tarafınca 2022 yılında yapılan Kamu İşçi Seçme İmtihanında KPSSP3 puan tipinden en az 60 (altmış) puan almış olmak.

a) Fakülte yahut 4 (dört) yıl müddetli tahsil veren yüksekokulların Maliye, Muhasebe ve Finans İdaresi, İktisat, İktisat ve Finans, İktisat lisans programından yahut buna denkliği Yükseköğretim Kurumlarınca kabul edilen yurt içi yahut yurt haricindeki öğretim kurumlarından mezun olmak.

b) ÖSYM tarafınca 2022 yılında yapılan Kamu İşçi Seçme İmtihanında KPSSP3 puan cinsinden en az 60 (altmış) puan almış olmak.

a) Ortaöğretim yahut dengi okul mezunu olmak.
b) En az CE sınıfı şoför dokümanına sahip olmak. (1/1/2016 tarihindilk evvel ehliyet alanlardan ehliyetini değiştirmeyenler için D sınıfı ehliyet sahibi olmak.)
c) ÖSYM tarafınca 2022 yılında yapılan Kamu İşçi Seçme İmtihanında KPSSP94 puan tipinden en az 60 (altmış) puan almış olmak.
d) Türkiye’nin her yerinde nazaranv yapmaya ve her türlü vasıta ile seyahat etmeye elverişli olmak.

a) Ortaöğretim yahut dengi okul mezunu olmak.
b) ÖSYM tarafınca 2022 yılında yapılan Kamu İşçi Seçme İmtihanında KPSSP94 puan cinsinden en az 60 (altmış) puan almış olmak.

a) Özel Güvenlik ve Muhafaza önlisans programından mezun olmak.
b) ÖSYM tarafınca 2022 yılında yapılan Kamu İşçi Seçme İmtihanında KPSSP93 puan cinsinden en az 60 (altmış) puan almış olmak.
c) Son müracaat tarihi prestijiyle geçerlilik müddeti dolmamış silahlı ibareli özel güvenlik nazaranvlisi kimlik kartına sahip olmak.
ç) 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un 10 uncu hususunda belirtilen koşullar ile 26/6/2021 tarihindeki ve 31523 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Özel Güvenlik vazifelileri Sıhhat Kuralları Yönetmeliği’nde belirtilen sıhhat kaidelerine sahip olmak.

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ