Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı 60 KPSS ile işçi alacak! Müracaat ekranı ve kaideleri

Musa

New member
Resmi Gazete’de bugün yayınlanan ilana göre; Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı Merkez Teşkilatında KPSS (B) kümesi puan sıralaması temel alınmak sureti aşağıda belirtilen unvan ve sayıda kontratlı işçi alınacak. Adaylar KPSS puan üstünlüğü aslına göre tercih ettiği durumlara yerleştirilecektir. Pekala müracaat kuralları neler?

AİLE BAKANLIĞI ALIM YAPILACAK KADROLAR

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

• 657 sayılı Kanunun 48 inci unsurunun birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5), ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak.

• Son müracaat tarihi itibariyle müracaat yapılan durum için istenilen kısımdan mezun olmak (başvurduğu kontratlı işçi konumu için belirlenen tahsil seviyesinin üstü bir tahsil seviyesinde mezun durumda olup bu tahsil seviyesinde KPSS puanı bulunan adayların müracaatları kabul edilmeyecektir.).

• Herhangi bir toplumsal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık yahut malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak.

• 65 yaşını bitirmemiş olmak.

• 657 sayılı Kanunun 4/B unsuru kapsamında kontratlı işçi konumunda bakılırsav yapmakta iken, hizmet kontratı asıllarına muhalif hareket etmesi niçiniyle kurumlarınca mukavelesinin feshedilmesi yahut kontrat devri ortasında mukaveleyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının kontratlı işçi durumlarında bir daha istihdam edilemez. (Kısmi vakitli yahut proje müddeti ile sonlu çalışanlar, tahsil durumu itibariyle ihraz edilen kontratlı bir unvana ait bir konuma atanmak suretiyle unvan değişikliği yapanlar ile eş yahut sıhhat durumu niçiniyle yer değişikliği talebinde bulunmakla birlikte; geçiş yapacağı hizmet ünitesi bulunmaması, ünite bulunmakla birlikte o ünitede birebir unvan ve niteliği haiz boş durum bulunmaması yahut en az bir yıllık fiili çalışma kuralını karşılayamaması niçinlerinden rastgele birine bağlı olarak yer değişikliği yapamayanlar bir yıllık bekleme mühletine tabi değildir)
1-Mühendis (Elektrik- Elektronik) konumuna atanabilmek için;

a) Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

b) Seyahate ve/veya yerde çalışmaya uygun olmak.

c) 2022 yılı KPSS P3 puan çeşidinden geçerli en az 60 puanı olmak.

2-Mühendis (Harita-Jeodezi) konumuna atanabilmek için;

a) Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Jeodezi ve Haritacılık Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

b) Seyahate ve/veya yerde çalışmaya uygun olmak.

3-Mühendis (Makine) konumuna atanabilmek için;

a) Makine Mühendisliği, Makine ve İmalat Mühendisliği, Makine ve Üretim Mühendisliği, Makine ve Materyal Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

b) Seyahate ve/veya toprakta çalışmaya uygun olmak.

c) 2022 yılı KPSS P3 puan tipinden geçerli en az 60 puanı olmak.

4-Mühendis (İnşaat) konumuna atanabilmek için;

a) İnşaat Mühendisliği lisans programından mezun olmak.

c) 2022 yılı KPSS P3 puan tipinden geçerli en az 60 puanı olmak.

5-Şehir Plancısı konumuna atanabilmek için;

a) Kent ve Bölge Planlama lisans programından mezun olmak.

6-Mimar konumuna atanabilmek için;

a) Mimarlık lisans programından mezun olmak.

c) 2022 yılı KPSS P3 puan cinsinden geçerli en az 60 puanı olmak.

7-Mimar (Peyzaj Mimarı) konumuna atanabilmek için;

a) Peyzaj Mimarlığı, Peyzaj Mimarisi ve Kentsel Tasarım, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarisi, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı, Peyzaj Mimarlığı ve Kentsel Tasarım lisans programlarının birinden mezun olmak.

c) 2022 yılı KPSS P3 puan cinsinden geçerli en az 60 puanı olmak.

8-Diyetisyen konumuna atanabilmek için;

a) Beslenme ve Diyetetik lisans programından mezun olmak.

b) 2022 yılı KPSS P3 puan tipinden geçerli en az 60 puanı olmak.

9-Kütüphaneci durumuna atanabilmek için;

a) Bilgi ve Evrak İdaresi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik, Kütüphanecilik, Kütüphanecilik ve Bilgi Çalışmaları lisans programlarının birinden mezun olmak.

b) 2022 yılı KPSS P3 puan çeşidinden geçerli en az 60 puanı olmak.

10-Tekniker (Elektrik-Elektronik) durumuna atanabilmek için;

a) Elektrik yahut Elektrik Teknolojisi, Elektronik, Elektrik-Elektronik, Endüstriyel Elektronik, Elektronik Teknolojisi, Elektrik ve Elektronik Teknolojisi, Elektrik-Elektronik Teknikerliği ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

b) 2022 yılı KPSS P93 puan tipinden geçerli en az 60 puanı olmak.

11-Tekniker (Sıhhi Tesisat Teknikeri) konumuna atanabilmek için;

a) Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknikerliği Programı, Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi Programı, Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Programı, Yapı Donatım Teknolojisi, Sıhhi Tesisat, Tesisat Teknolojisi, Yapı Tesisat Teknolojisi, Yapı İnşaat önlisans programlarının birinden mezun olmak.

b)2022 yılı KPSS P93 puan tipinden geçerli en az 60 puanı olmak.

12-Teknisyen (İklimlendirme ve Soğutma Teknisyeni) durumuna atanabilmek için;

a) Ortaöğretim Kurumlarının Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı ve Kollarından mezun olmak.

b) 2022 yılı KPSS P94 puan tipinden geçerli en az 60 puanı olmak.

13-Teknisyen (İnşaat-Yapı Teknisyeni) konumuna atanabilmek için;

a) Ortaöğretim Kurumlarının İnşaat Teknolojisi Alanı ve Kolları yahut Ahşap Teknolojisi Alanı – Ahşap Yapı (Doğramacılık) Kolundan mezun olmak.

14-Teknisyen (Mobilya ve Dekorasyon Teknisyeni) konumuna atanabilmek için;

a) Ortaöğretim Kurumlarının Ahşap Teknolojisi Alanı ve Kısımları yahut Mobilya ve İç Yer Tasarımı Alanı ve Kollarından, Ahşap Teknolojisi Alanı – Ahşap Yapı (Doğramacılık) alanlarından mezun olmak.

15- Ofis Çalışanı (Adalet) konumuna atanabilmek için;

a) Ortaöğretim Kurumlarının Adalet Alanı ve Kolları yahut Ofis İdaresi Alanı – Hukuk Sekreterliği Kısmından mezun olmak.

16- Ofis Çalışanı durumuna atanabilmek için;

a) Ortaöğretim Kurumlarının Bilişim Teknolojileri Alanı ve Kısımlarının, Halkla Alakalar ve Tertip Hizmetleri Alanı, Muhasebe ve Finansman Alanı ve Kolları yahut Ofis İdaresi Alanı ve Kollarından mezun olmak.

17- Ofis İşçisi (Büro idaresi ve sekreterlik) durumuna atanabilmek için;

a) Ofis İdaresi, Ofis İdaresi ve Sekreterlik, Ofis İdaresi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve İdaresi, Ofis Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı önlisans programlarının birinden mezun olmak.

b) 2022 yılı KPSS P93 puan cinsinden geçerli en az 60 puanı olmak.

18-Destek Çalışanı (Şoför) durumuna atanabilmek için;

a) Ortaöğretim kurumlarının ulaştırma hizmetleri alanı ve kollarından mezun olmak

b) B sınıfı ehliyete sahip olmak.

c) Müracaat son günü itibariyle 5 yıllık şoför dokümanına sahip olmak. c) 2022 yılı KPSS P94 puan tipinden geçerli en az 60 puanı olmak.

19-Destek Çalışanı (Şoför) durumuna atanabilmek için;

a) Ortaöğretim kurumlarının ulaştırma hizmetleri alanı ve kollarından mezun olmak.

b) D sınıfı ehliyete sahip olmak.

c) 2022 yılı KPSS P94 puan cinsinden geçerli en az 60 puanı olmak.

20-Destek İşçisi (Yiyecek İçecek Hizmetleri) durumuna atanabilmek için;

a) Ortaöğretim Kurumlarının Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı ve Kısımlarının, Aile ve Tüketici Hizmetleri Alanı – Beslenme ve Mesken İdaresi Kısmının, Aile ve Tüketici Hizmetleri Alanı – Konut İktisadı Kısmının yahut Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı – Turizm / Otelcilik ve Turizm Kısmının birinden mezun olmak. Ortaöğretim Kurumlarının Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı ve Kollarından yahut Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı – Turizm Sanayisi Servis Hizmetleri Kısmından mezun olmak.

21-Destek İşçisi (Temizlik Personeli-Erkek) konumuna atanabilmek için;

a) Ortaöğretim Kurumlarının rastgele bir alanından mezun olmak.

b) Cinsiyeti erkek olmak.

c) 2022 yılı KPSS P94 puan çeşidinden geçerli en az 60 puanı olmak.

22-Destek İşçisi (Temizlik Personeli-Kadın) konumuna atanabilmek için;

b) Cinsiyeti bayan olmak.

c) 2022 yılı KPSS P94 puan çeşidinden geçerli en az 60 puanı olmak.

23- Müdafaa ve Güvenlik nazaranvlisi (Erkek) konumuna atanabilmek için;

b) Cinsiyeti erkek olmak.

c) Son müracaat tarihi prestijiyle geçerlilik müddeti dolmamış Özel Güvenlik bakılırsavlisi Kimlik Kartı’na (silahlı ibareli) sahip olmak.

d) 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un 10 uncu hususunda belirtilen kuralları taşımak.

e) 2022 yılı KPSS P94 puan cinsinden geçerli en az 60 puanı olmak.

24-Koruma ve Güvenlik vazifelisi (Kadın)pozisyonuna atanabilmek için;

b) Cinsiyeti bayan olmak.

c) Son müracaat tarihi prestijiyle geçerlilik mühleti dolmamış Özel Güvenlik bakılırsavlisi Kimlik Kartına (silahlı ibareli) sahip olmak.

d) 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un 10 uncu unsurunda belirtilen koşulları taşımak.

e) 2022 yılı KPSS P94 puan cinsinden geçerli en az 60 puanı olmak.

BAŞVURULAR NASIL VE NE VAKİT YAPILACAK?

Adaylar müracaatlarını 05/12/2022-16/12/2022 tarihleri içinde e-Devlet üzerinden Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı, Kamu İşe Alım ve Meslek Kapısı ( ) üzerinden giriş yaparak gerçekleştireceklerdir. Duyuruda belirtilen mühlet ortasında elektronik ortamda yapılmayan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

Birden çok kısım mezunu olan ya da birden çok konuma koşulları tutan adaylar yalnızca bir (1) kısım yahut durum için müracaatta bulunabilecekler.

Sözleşmeli işçi alımı müracaatlarında adaylardan istenecek bilgi ve dokümanlar şunlardır:

a) Bir adet vesikalık fotoğraf, (Sistem kimlik evrakındaki fotoğrafı getirecektir. Fotoğrafı bulunmayanlar ise müracaat sırasında sisteme yüklenecek vesikalık fotoğrafın son 6 ay ortasında, yüz büsbütün görünür biçimde ön cepheden çekilmiş ve adayın çarçabuk tanınmasına imkân verecek nitelikte olması gerekmektedir.)

b) Adres bildirimi, sıhhat durumları, isimli sicil ve askerlik durumlarına ait beyanları.