ÂLÂ Partili Oral, Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti

Seren

Global Mod
Global Mod
İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığını değerlendirdiği bir toplumsal medya programı üzerinden Kılıçdaroğlu için, “Alevi olması benim açımdan bir mahzur değil lakin Türk toplumu açısından, yani Sünni diyebileceğimiz daha Müslüman kesim tarafınca bu bir telaştır. Oy verilmemesi gereken bir sorundur.” sözlerini kullanmıştı.

Oral’ın Kılıçdaroğlu hakkında kullandığı tabirlerin akabinde DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener, bu tabirlerden dolayı özür dileyerek, “Kılıçdaroğlu olmak üzere üzülen her bir kardeşimden DÜZGÜN Parti Genel Lideri olarak özür diliyorum.” dedi.

ondan sonrasında toplumsal medya üzerinden bir özür açıklaması da Oral’dan geldi. Oral, “Bazı özensiz sözler sebebiyle başta Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere ve Alevi kardeşlerim olmak üzere tüm milletimizden özür diliyorum.” sözlerine yer verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu’dan randevu talep ederek bir özür ziyaretinde bulunmak isteyen İbrahim Oral, CHP Genel Merkezine giderek özür ziyaretinde bulundu. Ziyaret daha sonrası açıklamada bulunan Oral, sarf ettiği kelamların çarpıtıldığını ve Kılıçdaroğlu’nun da bu durumun farkında olduğunu söylemiş oldu.