Başakşehir Transferde Büyük Oynuyor! Yılın Transferi İstanbul’da!

Piper

New member
Spor Toto Harika Lig takımlarından Medipol Başakşehir, transferde büyük oynuyor.

İstanbul grubu, transfer periyodunun kapanmasına az bir süre kala o denli bir ismi renklerine bağladı ki nazarannler ‘yok artık’ dedi.

Genç teknik adam Emre Belözoğlu’nun transfer raporu doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Medipol Başakşehir, Spor Toto Harika Lig’de birinci 2 hafta 1 galibiyet 1 birliktelikle 4 puan topladı. Yarın akşam alanında Çağdaş Atan idaresindeki Kayserispor’u ağırlayacak İstanbul temsilcisi, perşembe akşamı ise UEFA Konferans Ligi play-off cinsinde Belçika grubu Antwerp’e konuk olacak.

İstanbul’da 1-1 sona eren birinci maçın rövanşında tıp biletini cebine koymayı amaçlayan İstanbul temsilcisinde hareketli saatler yaşanıyor.

“YILIN TRANSFERİ!”

Mesut Özil ve Lucas Biglia üzere yıldız isimleri takımına katarak isminden kelam ettiren İstanbul temsilcisi, bu sefer bir öteki dünya yıldızını renklerine bağladı.

İstanbul temsilcisi, Premier Lig takımı Aston Villa’nın yıldız ismi Bertrand Traore’yi kiralık olarak takımına kattı. Başakşehir ile kontrat imzalamak için İstanbul’a gelen Burkina Fasolu yıldız, 250 bin euro kiralama bedeli karşılığında Aston Villa’dan Başakşehir’e transfer oldu.

Öte yandan futbolseverler Traore transferini toplumsal medyada, ‘yılın transferi’ halinde yorumladı.

“BAŞAKŞEHİR’E GELMEK İSTEDİM”

Kendisini diğer kadroların da istediğini duyuran Traore, “Burada olduğum için epeyce memnunum. Bir an evvel ekiple tanışmak istiyorum. Başakşehir, benim adıma hayli net bir tercih. Beni isteyen epey kulüp vardı. Düşünmek için hayli vaktim oldu. Başakşehir’e gelmek istedim. Kulübü düzgün tanıyan beşerlerle görüştüm. Daha öncesinden de Başakşehir’i tanıyordum. Emre Belözoğlu’nu tanıyordum, burada oynamış oyuncuları tanıyordum. Eddie Newton’ı epeyce küçük yaştan beri tanıyorum. Onunla konuştuk ve kulüple ilgili hoş şeyler söylemiş oldu. Emmanuel Adebayor ile de konuştum.” dedi.

FOOT MERCATO: YARIŞI KAZANAN BAŞAKŞEHİR OLDU!

Fransız medyasından Foot Mercato, 26 yaşındaki oyuncu için Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor’un da teşebbüslerde bulunduğunu ancak transferi sonuca Başakşehir’in ulaştırdığını aktardı.

Burkina Fasolu oyuncu 2020’de 18.4 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Olympique Lyon’dan Aston Villa’ya transfer olmuştu.

BERTRAND TRAORE KİMDİR?

6 Eylül 1995’te Burkina Faso’da dünyaya gelen Traore, futbol ömrüne 2010 yılında Fransız takımı Auxerre altyapısında başladı. 2013 yılında İngiliz grubu Chelsea’nin yolunu tutan yıldız isim, 2013-2015 yılları içinde Hollanda takımı Vitesse’de kiralık olarak forma giydi.

Hollanda temsilcisinde 51 maça çıkan Traore 20 gol 7 asist ile dikkatleri üzerine çekti. 2015-2016 döneminde Chelsea’ye geri dönen Traore İngiliz takımının formasını 18 maçta terletirken 5 gol 1 asist üretti.

2016-2017 döneminde bu sefer Hollanda devi Ajax’a kiralanan yıldız isim Hollanda temsilcisi ile UEFA Kupası’nda final oynama başarısı gösterirken 39 maçta 13 gol 6 asist üretti.

Bir daha sonraki dönem 10 milyon euro karşılığında Fransız devi Lyon’a transfer olan yıldız futbolcu, 3 dönem formasını terlettiği Fransız devinde toplam 126 maça çıkarken grubuna 33 gol 16 asistlik yaptı.

2020 yılında 18 milyon euro karşılığında İngiliz devi Aston Villa’ya transfer olan Burkina Fasolu yıldız İngiliz temsilcisinde 48 maça çıkarken kadrosuna 8 gol 7 asistlik katkı sağladı.