Berlin demosu: Fridays for Future iklim kararlarını eleştiriyor (Haber)

Piper

New member
Videoyu izleyin: Fridays for Future iklim kararlarını eleştiriyor – “Onlardan kurtulmamıza izin vermeyin”.

HİKAYE: Fridays for Future iklim aktivistleri arasında öfke. Federal hükümetin iklim politikasına yönelik genel eleştirilere ek olarak, trafik ışıkları koalisyon komitesinin bu Cuma günü aldığı son sonuçlardan memnuniyetsizlik var. Örneğin, bireysel departmanların yalnızca iklim hedeflerini sektörler arasında ve çok yıllı bir genel hesapta kontrol ettirmesi gerektiği kararı. Clara’nın dediği gibi, FDP tarafından uygulanan hızlandırılmış otoyol planlaması da eleştirilerle karşılaştı: “Evet, kararları geriye doğru bir adım olarak görüyorum ve bence iklim krizinde geriye gitmeyi göze almamalıyız, ama yapmalıyız çok, çok daha hızlı, çok, çok daha fazlasını iklimin korunması için yapıyor. ve ben bunu görmüyorum. bunun burada bakanlıkta oturan politikacıların başına geldiğini görmüyorum. bu yüzden burada demodayım ve söylüyorum : Daha katı iklim hedeflerine ihtiyacımız var, daha hızlı olanlara ihtiyacımız var İklim hedeflerine ve onları takip eden ilgili politikalara ihtiyacımız var.” O-ton Jörn Rieken: “Bu tam bir felaket. Yani Otoban inşaatı genişletilecek ve demiryolu Alman saati olan 2070’e ertelenecek. Bu tam bir felaket.” Ancak Fridays for Future sözcüsü Luisa Neubauer cesaretini kırmak istemiyor. “İklim hareketini dört buçuk yıl önce Fridays For Future ile başlattık ve o zamanlar bu iki bakanlıkta, Ulaştırma Bakanlığı ve Ekonomi İşleri Bakanlığı’nda kim olduklarını bilmediğimiz iki adam vardı. hatta iklimin korunmasını heceleyebilirler ve bugün tamamen farklı bir noktadayız ve başka şeyler talep edebiliriz, başka şeyler sokağa getirebiliriz ve bu da kendimizi geri çekmediğimiz anlamına gelir. bu asla kolay değildir. neyi ve nasıl yaptığımızı sürekli sorgulayın ve sonra bizi yönlendirmeyin.” Ekonomistler trafik ışığı paketini “doğru yönde atılmış bir adım” olarak övürken, çok sayıda çevreci grup Salı günkü kararları eleştirmişti. Yeşiller daha sonra yeniden müzakere çağrısında bulundu. Ancak, federal hükümet sözcüsü Cuma günü çok temkinli tepki gösterdi. Daha