Beşiktaş’ı deviren Başakşehir’de Emre Belözoğlu’ndan siyah-beyazlı taraftarları çıldırtan açıklama: Adeta hudut küpü oldular!

Piper

New member
Emre Belözoğlu idaresindeki Medipol Başakşehir, deplasmanda Beşiktaş’ı mağlup ederek tepe yürüyüşünü sürdürdü. Puanını 13’e yükselten İstanbul temsilcisi bu dönem Muhteşem Lig’deki 5. maçtan da gol yemeden ayrıldı.

Ligde gol yemeyen ve mağlup olmayan tek ekip pozisyonundaki Başakşehir, Fransız teknik adam Valerian Ismael idaresindeki siyah-beyazlı gruba bu dönem birinci yenilgisini yaşattı.

Beşiktaş’ı 1-0 yenen Başakşehir’de teknik yönetici Emre Belözoğlu müsabakanın akabinde açıklamalarda bulundu.

“BURADA DAİMA REAKSİYON GÖSTERİYORLAR”

Karşılaşma boyunca siyah-beyazlı taraftarlardan reaksiyon bakılırsan genç teknik adam kendisi aleyhinde yapılan tezahüratlarla ilgili olarak “Beşiktaş stadında epeyce top oynadım, burada daima reaksiyon gösteriyorlar. Grup geriye çekildi diye, oyun siz istemeseniz de oraya gidiyor. Ben 17, 18 yaşından beri bu işi yapıyorum. Hak etmediğim kadar tenkitlere, hak etmediğim sevgileri de gördüm. Sevginin de, nefretin de büyütülmesine gerek yok. Ben işimi yapacağım yalnızca. Övgüler, sevgisizlikler olacak. her insanın bizi sevmeye gönlü de olmaz, bunu anlayışla karşılamamız gereken bir durum” açıklamasında bulundu.

“BİR OYUNCU TÜRK’ÜM BEN DİYORSA, HİSSEDİYORSA OYNAMALIDIR”

Galatasaray’ın yeni transferi Yusuf Demir’in Türk statüsünde oynamaması ile ilgili soruya yanıt veren Emre Belözoğlu, “Yusuf Demir’in kural değiştikten daha sonra geldiği için transferden diğer, ulusal ekibi tercih etmesinden dolayı kurala dayalı durum. Bir oyuncu Türk’üm ben diyorsa, bunu benliğinde hissediyorsa bence şahsî fikrim oynamalıdır. Mesut’ta belli bir seniçin evvel geldiği kural. O yüzden Türk statüsünde oynuyor. Mesut Almanya’yı büsbütün karşısına almış bir oyuncu” formunda konuştu.

“BEŞİKTAŞ’IN ÖNEMLİ PAS TERTİBİ YOK”

Genç teknik adam açıklamalarını şöyle noktaladı:

“Sezon başından beri Beşiktaş’tan daha âlâ ekiplerle da oynadık. Beşiktaş’ın büyük bir taraftar kümesi var, baskı kuracaklardı. Yeterli savunduk. Kendi organizasyonumuza yakışmayan pas yanılgılarımız oldu. Bu da doğal, 50 bin kişi önünde oynadık. Beşiktaş’ın önemli pas tertibi yok. Direkt giden, kenara inip orta yapan bir ekip. Beşiktaş da gol atabilirdi. Kazanmak ve kazanmayı alışkanlık haline getirmek hoş. Bu maçtan da ders çıkaracağız. Sonuna kadar yarışta olacağız.”

42 yaşındaki teknik adamın bu açıklamaları siyah-beyazlı taraftarlardan reaksiyon topladı. Toplumsal medyadaki bir hayli Beşiktaş taraftarı, başarılı teknik adamın açıklamalarını sert sözlerle eleştirdi.