Beşiktaş’ı şampiyon yapıp misyondan ayrılmıştı! Sergen Yalçın bu kere kamera karşısına geçti: Bunu kimse bilmez

Piper

New member
2020-21 döneminde Beşiktaş ‘ı hem Spor Toto Muhteşem Lig’de tıpkı vakitte Ziraat Türkiye Kupası’nda şampiyonluğa ulaştıran Sergen Yalçın, bu kere kamera karşısına geçti.

KAFA TV Youtube kanalına konuk olan deneyimli teknik adam gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

“İNŞALLAH DEDİM AVERAJLA ŞAMPİYON OLURUZ”

Siyah-beyazlı ekiple yaşadığı Üstün Lig şampiyonluğu hakkında konuşan 49 yaşındaki deneyimli teknik adam, Beşiktaş’ta nazaranv aldığı periyot ekibin averajla şampiyon olmasını istediğini lisana getiren deneyimli teknik adam şunları söylemiş oldu:

“İnşallah dedim averajla şampiyon oluruz. Buraya kadar yaşadıysak sonuna kadar yaşayalım dedik. bu biçimde pandemi periyodu falan vardı. sıradan güç bir müddetçti. Buradan şampiyon olmak kolay değildi. Bunu yakalamak bize nasip oldu.

3 tane büyük kadro yarışıyordu. Biz o kadar gayret etmişiz ki bizim şampiyon olmamız lazımdı. O şampiyonluğun verdiği gururun benim açımdan hiç bir karşılığı yok. O hislerim beni motive etti. babam bana bu biçimde bir şey söylemiş oldu yıllar evvel o beni inanılmaz beni motive etti. İzleyiciler ‘hadi ya’ diyecek ancak hakikaten yaşadım bunu” diye konuştu.

“ŞAKA MI YAPIYORSUN?”

Siyah-beyazlı ekibin 2003 yılında İngiliz devi Chelsea karşısında aldığı 0-2’lik galibiyet hakkında da konuşan başarılı teknik adam açıklamalarını şöyle noktaladı:

“Çok enteresan bir anı anlatayım. Chelsea deplasmanına gidiyoruz. Maçla ilgili ‘İnşallah fazlaca fazla santra yapmayız’ dedim, epeyce güç maç yani. Merhum babam, bu maç o denli olmayacak dedi ‘2-0 bitecek, 2 golü de sen atacaksın’ dedi. İnanmadım, ‘Hadi ya’ falan dedim. Latife mı yapıyorsun dedim babama.

BUNU KİMSE BİLMEZ

Babam bir şey daha söylemiş oldu, ‘Bu maçları bırak. Sen futbolu bıraktıktan daha sonra teknik yönetici olacaksın, Beşiktaş’ı şampiyon yapacaksın’ dedi. Bunu kimse bilmez, 2-3 kişi şahittir. Ben de futboldan daha sonra epey fazla antrenörlük yapmayı düşünmüyordum.

BABAMIN KELAMI AKLIMA GELDİ

Antrenörlüğe başladım. O seviyeyi yakaladım. Beşiktaş’a gelince birinci sefer gaye kadroda başladım yani şampiyonluğa oynayan bir ekipte antrenörlük yaptım. Şampiyon olduğumuz sene teknik takımla oturduğumuzda ‘biz şampiyon olacağız’ dedim. Babamın kelamı aklıma geldi.”