Brittney Griner: ABD’li basketbolcu Rusya’nın gözaltına alınmasından sonra tekrar oynuyor

Piper

New member
Videoyu izleyin: ABD’li basketbolcu Brittney Griner geri dönüşünden memnun.

O geri döndü. 32 yaşındaki ABD’li profesyonel basketbolcu Brittney Griner. Cuma günü Los Angeles’ta, takımı Phoenix Mercury’nin Los Angeles Sparks’ta oynadığı bir maçta ilk resmi görünümünü yaptı. Son maçınız yaklaşık bir buçuk yıl önce, Ekim 2021’deydi. Arada bir Rus hapishanesinde 10 ay vardı. Ancak zorlu müzakerelerin ardından Aralık 2022’de bir mahkum takasının parçası olarak serbest bırakıldı. Şubat 2022’de, gümrük yetkilileri bagajında Rusya’da yasadışı olan esrar yağı bulduktan sonra New York’tan giderken Moskova havaalanında tutuklandı. Griner, uyuşturucuyu “kasıtsız olarak” üzerinde taşıdığını iddia ederek mahkemede suçunu kabul etti. Teksaslı daha sonra bir ceza kolonisinde dokuz yıl hapis cezasına çarptırıldı. Griner, Cuma günkü maçtan sonraki basın toplantısında çok mutluydu: “Sahada ne yaparsam yapayım, geri dönüp gerçek bir oyun oynamak güzeldi. Taraftarlardan gelen karşılama harikaydı. Oyuncular aracılığıyla da. Kesinlikle hissettim.Hep hissettim.Oradayken bile.Bu ligdeki her kadın, benimle el sıkışan her teknik direktör.Bunu hissettim, yani güzeldi.Ama ne yazık ki yeterince iyi değildi. performansın. Takımıma gerçekten yardımcı olamadım.” Çünkü maç 71:94 mağlubiyetle sona erdi. Ancak performans, Brittney Griner için yalnızca büyük bir başarı gibi gelmemeliydi. Konuklar arasında ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris de vardı. WNBA sezonunun başındaki maç ise ABD spor TV kanalı ESPN’de canlı yayınlandı. Daha