Bu açıklamalar epeyce konuşulur! Okan Buruk’tan yeni transfer hakkında skandal kelamlar: Yeni dönem öncesi hiç idman yapmamış!

Piper

New member
Transfer döneminin en hareketli ekiplerinden Galatasaray’da teknik yönetici Okan Buruk, sarı-kırmızılı kulübün televizyonuna kıymetli açıklamalarda bulundu. Yapılan transferleri pahalandıran başarılı teknik adam, grubun son durumu hakkında da değerli bilgiler verdi.

Pazar akşamı Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu’nda Kasımpaşa’ya konuk olacak Galatasaray’da Okan Buruk’un kulüp televizyonuna yaptığı açıklamalar sarı-kırmızılı taraftarların reaksiyonunu topladı.

TEK AMAÇ ŞAMPİYONLUK

Bu dönem şampiyonluğu hedeflediklerini kaydeden genç teknik adam, “Galatasaray Türkiye’nin en büyük kulübü. Ülkemizin gururu Galatasaray. Avrupa’da ve ülkemizde en başarılı kadro. Tek maksat şampiyonluk. Yaşayacaklarımızı hayal edince, burada olmaktan hayli memnunum.” diye konuştu.

BU KADAR AYRILIK BEKLEMİYORDUM

Sarı-kırmızılı grupta yaşanan ayrılıklar hakkında da konuşan başarılı teknik adam, “Bu kadar ayrılık yaşanmasını ben de beklemiyordum. Mostafa Mohamed tekrar pahasını bulsun istedik. Birebir biçimde Morutan, Cicaldau… 27 Haziran’da birinci idmana başladığımız günden bu yana günler inanılmaz süratli geçti. Takım yenilenmesi, transfer çalışmaları… Geçen yılın tesirlerini üzerimizden atmak istedik. Bu devir içerisinde hayli ağır çalıştık.” dedi.

EMRE AKBABA, TAYLAN ANTALYALI VE EMRE KILINÇ AYRILMAK İSTEDİ

Okan Burul, transfer devrinin son gününde kadrodan ayrılan Emre Akbaba, Emre Kılınç ve Taylan Antalyalı hakkında “bizde müddet alıyorlardı ancak transferlerden daha sonra müddetlerinin azalacağını düşündüler ve daha fazlaca müddet alabilecekleri bir yere gitmek istediler.” diye konuştu.

KAPSAMLI TARAMA YAPTIK

Transferlerde kapsamlı bir tarama yaptıklarını söyleyen Buruk, “Bir şirketle çalışıyoruz. Her yerde tanıdıklarımız var, eski hocalarından bilgiler alıyoruz. Hem Icardi için tıpkı vakitte Mata için hayli uygun şeyler duyduk. Oyunculuklarını tartışmaya gerek yok” tabirlerini kullandı.

YUSUF, TÜRK OĞLU TÜRK

Yeni transfer Yusuf Demir’in yabancı statüsünde olmasından keder yanan Buruk, “Yusuf Demir, Türk oğlu Türk. Ailesi Türk, Türkçe konuşuyor fakat buraya yabancı olarak geliyor. Bu kuralın değişmesi gerekiyor. Kural sebebiyle birfazlaca şeyi denemek zorunda kalacağız. Hepsinde baştan hesaplamak gerekiyor. Orada da kimi vakit hiç beklemediğin oyuncuyu bile alana koyamayabiliyorsun.” diye konuştu.

MATA HİÇ İDMAN YAPMAMIŞ!

1.9 milyon euro yıllık maaş karşılığında 1+1 yıllık kontrat imzalanan İspanyol orta saha oyuncusu Juan Mata hakkında da bilgi veren Okan Buruk, deneyimli orta saha oyuncusunun yaz mevsimi boyunca hiç idman yapmadığını vurguladı.

Başarılı teknik adam açıklamalarını şöyle noktaladı:

“Dünya futbolunda değerli yer edinmiş isimler. Her oyuncu için karakter tahlili yapıyoruz. Onun haricinde her ülkede biroldukça tanıdığımız var. Juan Mata ve Icardi’yi soruşturduk. Çok güzel dönüşler aldık. Fakat benim birinci sorum onlara ‘Fiziksel manada ne durumdasınız?’ oldu. Juan Mata hiç idman yapmamış yeni dönem öncesi. Icardi de tam olarak hazır değil. İdman sonunda onlara ‘iyi tatil yaptınız’ halinde takıldım.

Zamana gereksinimleri var. Şampiyonluğa oynayan Galatasaray’ın en az 3 forveti olmalı diye düşündük. Aldığımız 4 oyuncu hamlede bize epeyce şey katacak. Defansa ileride bize yeterli şeyler katacak bir isim almak istedik. Ufak tefek yanılmalar olabilir transferlerde ancak oyuncularında bir sabra gereksinimi var. Her oyuncu kusur yapabilir, istemiyoruz lakin hepimiz yanılgı yapabiliriz. Taraftarımızdan tek isteğim yanılgı yaptığımızda da alkışlayabilirsek daha üst çıkabiliriz.”

TEPKİ TOPLADI

Sarı-kırmızılı taraftarlar başarılı teknik adamın bu açıklamaları daha sonrasında yansılarını toplumsal medyada lisana getirdi. bir fazlaca sarı-kırmızılı taraftar ‘yaz boyunca hiç çalışmamış futbolcuyu niye aldınız?’ halinde idareye reaksiyon gösterdi.