Bu akşam İstanbulspor ile karşılaşacak Beşiktaş’ta Lider Işık Çebi’den hakemlere ültimatom: Bedeli ağrı olur burası Beşiktaş!

Piper

New member
Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi, Kaptan Demir Çelik AŞ’nin eski genel müdürü Bekir Özbağ’ın cenaze merasimi için geldiği Karabük’e gitti. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Lider Çebi, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Spor Toto Muhteşem Lig’de çaba veren Beşiktaş’ın İdare Konseyi Lideri Ahmet Parıltı Çebi, grubun her zamanki üzere bu yıl da şampiyonluğa oynayacağını söz etti.

Teknik Yönetici Valerien Ismael’den çok şad olduğunu belirten Lider Çebi şunları söylemiş oldu:

“NECİP’E LAF SÖYLENMESİNİ ASLA KABUL ETMİYORUM”

Beşiktaş’ta forma giyen Necip Uysal’ın hayli çabaladığını söz eden Lider Ahmet Parıltı Çebi, “Kerem’i Sivas’tan aldık. Çok genç 21-22 yaşında. Tayyip o biçimde. ötürüsıyla Emrecan’ı İstanbulspor’dan aldık. O da fazlaca genç. Üç dört tane genç Türk transferimiz aslında Türk futboluna katkı verilmesi emeliyle yapıldığı üzere Beşiktaş’a katkı vermesi emeliyle yapılmıştır. Biz o gençleri oynatmaya çalışıyoruz. Başakşehir maçında yenildik diye herkes üzüldü.

Berkay’a nasıl yer verdiğimizi herkes gördü. Önlerinde Necip ağabeyleri var. Necip arkadaşımıza taraftar kimi vakit kızıyor küsüyor lakin biraz yanlış oluyor. Necip’in koşmadığı yangın yeri yoktu Beşiktaş’ta. ötürüsıyla bu topluluk her vakit için Necip Uysal’a hürmet ve sevgi göstermek zorunda. Bunun da umarım bundan daha sonra yapacaklardır, biraz kusurlu oldular. Yenilgiler can yakar üzebilir fakat ivedilikle çıkıp da sağda bir futbolcumuzun üç beş tane o da hayli değil. Öbürleri susunca o üç beş adedin sesi fazlaca çıkıyor. Ben futbolcuların hiç birisinin üzülmesini kabul etmiyorum. Kimsenin bilhassa altyapıdan gelmiş her yangın yerini itfaiye üzere koşan Necip’e laf söylenmesini asla kabul etmiyorum. Necip hala bizimledir ve bizimle olmaya devam edecektir. Keşke bütün altyapıdan gelen çocuklarımız Necip üzere kulüplerine bağlı, aidiyet duygusu içerisinde olsun. Bakın kimileri tıpkı şeyi başaramadılar. Necip’in yaptığını yapamayan epey futbolcumuz da oldu maalesef. Altyapıdan gelen” dedi.

“BEDELİ AĞRI OLUR”

Takımların gençleştirilmeye çalışılırken TFF’nin gençleşme hareketini yapmadığını kaydeden Lider Çebi, açıklamalarını şöyle noktaladı:

“Beşiktaş bu sene her zamanki üzere şampiyonluğa oynayacak. Şampiyonluğa oynamamızın işaretlerini de görüyoruz. Kadronun performansını görüyoruz. Hocamdan epey mutluyum. Eleştirilebilir. Her spor adamı, her sportmen eleştirilir. Bu işin tabiatında var. Zira insanoğlunun en güzel bildiği şey futbolmuş. Hiç bilmeyen yok futbolu. Herkes futboldan hayli yeterli anlıyor. ötürüsıyla eleştiriliyor. Herkese özetle şunu söylemek istiyorum; bu sene bu grup şampiyonluğa oynayacak. Bunu bu hocayla yapacak. Elimizdeki takım mükemmel. Yabancı sayısında bu kadar ısrar olmamalıydı. Rekabeti öldürüyor diye söyleyebilirim. En kıymetlisi bu hakemler lütfen gitsin yerine yenileri gelsin derken ben genç arkadaşları kastettim. Eski hakemleri güya bu biçimde kötülüyormuşum üzere algılanıyor. O denli bir şey yok. 35’ine gelmiş futbolcuyu bir kadro gönderip gençleşmeye çalışırken niye Türkiye Futbol Federasyonu gençleşme hareketlerini başlatıp da hakemlere yenilerini genç çocuklara yer vermiyor. Ben bunun tartışılmasını açtım. Lakin maalesef görüyorum ki hakemler bizim üzerimize hala tepinmeye devam ediyorlar. Bedeli ağrı olur. Burası Beşiktaş ben değilim yalnızca. Koca bir topluluk üzülürse üzer.”