Danıştay en az lise mezunu işçi alımı yapıyor! Müracaat bilgileri neler?

Musa

New member
Danıştay Başkanlığı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B unsuru, 2575 sayılı Danıştay Kanunu’nun 12’nci unsuru, 06/06/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Konseyi sonucu ile yürürlüğe konulan Kontratlı İşçi Çalıştırılmasına Ait Asıllar ve Danıştay İşçisi Atama ve Nakil Yönetmeliği kararları uyarınca 1 Programcı, 1 Mübaşir, 20 Zabıt Katibi ve 45 Takviye Çalışanı (Aşçı, Garson, Sürücü ve Paklık Hizmetlisi) olmak üzere toplamda 67 kontratlı işçi alımı yapacağını deklare etti.

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Danıştay işçi alımı 26 Aralık 2022 Pazartesi günü Saat 00:01’de başlayıp 4 Ocak 2023 Çarşamba günü saat 23:59:59’a kadar devam edecek.

Adaylar Meslek Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden müracaatlarını online olarak yapacak.

BAŞVURU EKRANI

GEREKLİ EVRAKLAR NELER?

a) Zabıt Kâtibi konumu için başvuran adaylardan, Ulusal Eğitim Bakanlığınca onaylı yahut Kamu Kurum yahut kuruluşlarınca düzenlenen kurslar kararı verilen daktilo yahut bilgisayar sertifikası. (Eğitimi sırasında zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar/daktilo dersi alanlar bu hususu resmi olarak belgelediğinde daktilo yahut bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)

b) Programcı konumu için başvuran adaylardan; Öbür fakülte yahut yüksekokullardan mezun olanların Ulusal Eğitim Bakanlığınca onaylı Bilgisayar Programcısı sertifikası yahut Ulusal Eğitim Bakanlığınca onaylı kurslardan yahut yükseköğretim kurumlarından alınmış Bilgisayar Programcısı Sertifikası. (Eğitimi sırasında rastgele bir bilgisayar programlama lisanı içeren bilgisayar programlama dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgelediğinde bilgisayar programcısı sertifikası istenmeyecektir.) Yabancı Lisan İmtihan sonuç evrakı. (ÖSYM Yabancı Lisan Bilgisi Düzey Tespit İmtihanı (YDS) harici imtihan evrakı beyanı yapılması durumunda yüklenecektir.)

c) Garson konumu için başvuran adaylardan, Garson bonservisi yahut 3308 sayılı Mesleksel Eğitim Kanunu uyarınca alınmış ustalık yahut kalfalık dokümanı yahut garsonluk mesleğinde iki yıl çalışmış olduğunu gösterir doküman. (Garson bonservisine sahip olanlar ile “Garson” statüsünde iki yıl çalışmış olanların; Toplumsal Güvenlik Kurumlarına Prim ödemek suretiyle Toplumsal Güvenlik Kurumundan alınacak sigorta hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesini ibraz etmeleri gerekmektedir.)

d) Aşçılık durumu için başvuran adaylardan, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin yahut başka resmi Kurum yahut Kuruluşların düzenlediği kurslardan mezun olduğuna dair evrak yahut ilgili branşa ait sertifika ve Aşçılık mesleğinde en az iki yıl çalışmış olduğuna dair doküman. (Aşçılık mesleğinde en az iki yıl çalışmış olduğuna dair dokümana ait olarak Toplumsal Güvenlik Kurumlarına Prim ödemek suretiyle “Aşçı” statüsünde iki yıl çalışmış olduğuna dair Toplumsal Güvenlik Kurumundan alınacak sigorta hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesinin ibraz edilmesi gerekmektedir.)

e) Yurtharicindeki üniversitelerin denk kısımlarından mezun olup müracaat yapabilen adayların müracaatlarının değerlendirmeye alınabilmesi için, müracaat sırasında “Diğer Belgelerimiz” basamağı altında bulunan “Denklik Gösterir Belge” alanına ilgili dokümanı kesinlikle yüklemeleri gerekmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci unsurunda belirtilen genel kaideleri taşımak.

2) Danıştay Çalışanı Atama ve Nakil Yönetmeliğinin Genel Kurallar Başlıklı 5’inci unsurunun 1’inci fıkrasının (b) bendinde yer alan “İlk Sefer Devlet Memurluğuna atanacaklar için Başkanlık tarafınca ilan edilen imtihanın yapılacağı yılın son günü prestijiyle 35 yaşını bitirmemiş olmak” kararı uyarınca imtihanın yapılacağı yılın son günü prestijiyle 35 yaşını bitirmemiş olmak.

3) 2022-KPSS lisans ve 2022-KPSS ortaöğretim/önlisans neticelerina göre lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan tipinden Zabıt Kâtibi, Programcı, Mübaşir için en az 70 puan, Dayanak İşçisi (Şoför, Aşçı, Garson, Paklık Hizmetlisi) için en az 60 puan almış olmak.

4) Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması kararı olumlu olmak.

NOT : Başvuru evraklarında gerçeğe karşıt beyanda bulunduğu tespit edilenlerin imtihanları geçersiz sayılacak olup, mukavele imzalanmayacaktır. Mukavele imzalanmış olsa dahi iptal edilecek ve bu bireyler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına hata duyurusunda bulunulacaktır.

Sözleşmeli İşçi Çalıştırılmasına Ait Temeller mucibince kontratlı çalışanın, hizmet kontratı temellerine muhalif hareket etmesi niçiniyle kurumlarınca kontratının feshedilmesi yahut kontrat periyodu ortasında mukaveleyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının kontratlı işçi konumlarında bir daha istihdam edilmesi mümkün değildir.

RESMİ İLAN METNİ