Deprem: Yardım sözcüsü hayatta kalanların neyi kaçırdığını söylüyor (video)

Piper

New member
Türkiye ve Suriye
“Çok daha fazla yardıma ihtiyaç var”: Bir yardım kuruluşu sözcüsü deprem bölgesinden bildirdi

Daha

Bir yardım kuruluşu sözcüsü Ninja Taprogge, Suriye ve Türkiye’deki deprem bölgesinde yardım malzemelerinin bulunduğu depoların da yıkıldığını bildirdi. Sonuç olarak, hayatta kalanlar su ve yiyecekten yoksundur.

Videoyu izleyin: Yardım kuruluşu CARE’in sözcüsü Ninja Taprogge, deprem bölgesindeki operasyon hakkında rapor veriyor.

Yardım kuruluşunun Türkiye’de yerel çalışanları olan büyük bir ofisi var ve Suriye’ye sınır ötesi yardım ulaştırıyor. Care, “Elbette yardım malzemelerinin bulunduğu depoların yıkımı da oldu, hangi yardım malzemelerini hala kullanabileceğimize ve halka dağıtabileceğimize bakıyoruz” diyor Care genellikle hamile anneleri desteklemek için hastanelerde çalışıyor, “orada da yıkım var. a Hastane boşaltılmak zorunda kaldı.”

Suriye ve Türkiye’deki depremzedelerin yardıma ihtiyacı var

Taprogge, Gaziantep’te bir acil durum barınağında kalan bir meslektaşıyla iletişim halinde. “Elektrikleri olmadığını, birlikte olduğu yüzlerce insan olduğunu ve temel ihtiyaç maddelerine ihtiyaçları olduğunu söylüyor: su, hijyen malzemeleri, yiyecek.” ATM’ler çalışmadığı için nakit parası olmayanlar yiyecek alamıyordu. Bölgede zaten mevcut olan yardım malzemelerine bağımlıyız, ancak çok daha fazla yardıma ihtiyaç var ve bunun dışarıdan gelmesi gerekiyor” dedi. “Maalesef çalışanlarımız arasında bizim de mağduriyetlerimiz var.”

Vivian Bahlmann, yardım kuruluşu CARE’in sözcüsü Ninja Taprogge ile konuşuyor.

#Konular