Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 65 bin TL maaş ile işçi arıyor! Müracaat için yarın son gün…

Musa

New member
Emniyet Genel Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Daire Başkanlığı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci unsurunda belirtilen kurallar uyarınca 30 Kontratlı Bilişim Çalışanı alımı yapacağını deklare etti. Müracaat koşulları ve tarihine kadar merak edilen tüm bilgileri açıklayan kurum, adaylardan en az 70 KPSS puan koşulu arıyor. Müracaat sürecini muvaffakiyet ile tamamlayan ve takıma yerleşmeye hak kazanan adaylara ise kurum en düşük 32.554 TL en yüksek 65.108 TL maaş ödemesi yapacak. İşte merak edilen detaylar…

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Emniyet Genel Müdürlüğü Bilişim İşçisi alımı müracaatları 19 Aralık 2022 tarihinde başlayıp 8 Ocak 2023 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar e-Devlet üzerinde Emniyet Genel Müdürlüğü-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Meslek Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden müracaatlarını online olarak tamamlayacak.

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU ŞARTLARI

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci unsurunda belirtilen kaideleri taşımak,

b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve sanayi mühendisliği kısımlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

c) Yalnızca aylık brüt kontrat fiyat tavanının (2) katı ödenecek konumlara müracaat yapmak üzere; (b) bendinde belirtilenler haricinde kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik kısımlarından, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren kısımları ile istatistik, matematik ve fizik kısımlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

ç) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin idaresi konusunda yahut büyük ölçekli ağ sistemlerinin heyetimi ve idaresi konusunda fiyat tavanı (2) katını geçmeyecekler için en az üç (3) yıllık, başkaları için en az beş (5) yıllık mesleksel deneyime sahip bulunmak, (Mesleki deneyimin belirlenmesinde; bilişim işçisi olarak 657 sayılı Kanuna tabi takımlı yahut tıpkı Kanunun 4’üncü unsurunun (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Kararında Kararnameye tabi kontratlı statüdeki hizmetler ile özel kesimde toplumsal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle personel statüsünde bilişim çalışanı olarak geçtiği belgelenen hizmet mühletleri dikkate alınacaktır)

d) Bilgisayar etraf ünitelerinin donanımı ve kurulan ağ idaresi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmak kaydıyla, aktüel programlama lisanlarından en az ikisini bildiğini belgelemek,

e) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş yahut askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut muaf yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

f) Belgeleme ve tertipli raporlamaya kıymet vermek, esnek çalışma saatlerine ve ağır iş temposuna ahenk sağlayabilir olmak kuralları aranacaktır.

ÜCRET TABLOSU

Aylık brüt mukavele fiyatı tavanı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü hususunun (B) fıkrasına nazaran istihdam edilenler için 6.6.1978 tarihindeki ve 7/15754 sayılı Bakanlar Heyeti sonucu ile yürürlüğe konulan Kontratlı İşçi Çalıştırılmasına Ait Asılların 3 üncü hususunda tespit edilen kontrat fiyat tavanının (yılın birinci altı ayı için belirlenen fiyat tavanı 16.277,45 TL’dir) vize cetvelinde belirtilen katları ile çarpımı kararı bulunacak meblağ olacaktır.

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ