Galatasaray’da sürpriz ayrılık: bakılırsav mühleti yalnızca 4 ay sürdü

Piper

New member
Galatasaray’da 19 Ocak’tan bu yana sportif danışman olarak bakılırsav yapan Luis Campos, nazaranvine devam etmek için gereken şartların oluşmadığını ve bu niçinle sarı-kırmızılı kulüple mukavele imzalamayacağını deklare etti.

Fransız futbol adamı açıklamasında “Maalesef kulüp ortasında var olan istikrarsızlık ve belirsizlik ağır bir biçimde devam etmektedir. Bu niçinle gelecek dönem için yaptığımız ayrıntılı planlamada öngörülen adımları atabileceğimiz şartların oluşamadığını düşünüyorum. Benim çalışma metodolojim fazlaca açık ve nettir lakin bu büyük kulüp için belirlediğimiz büyük amaçlara ulaşmak için yok sayamayacağım kimi kısıtlar oluştu. Bu niçinle ayrıntılı planlamamıza ve doğal olarak nazaranvime devam etmek için gereken şartlar oluşmamıştır” tabirlerini kullandı.

Kulübün içerisinde bulunduğu belirsizliğe vurgu yapan 57 yaşındaki futbol adamı Campos, maksatlara ulaşmak için önlerinde kısıtlamalar oluştuğunu tabir etti.

“GALATASARAY DÜNYADA MARKA OLAN MUAZZAM BİR KULÜP”

Campos’un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Galatasaray, Türk ulusunun tarihini temsil eden ve dünyada marka olan muazzam bir kulüp. Bu niçinle 2022/2023 döneminde başlaması düşünülen yeni ve savlı projenin oluşturulmasıyla ilgili Lider Burak Elmas’ın sunduğu teklifi büyük bir heves ve dilekle kabul ettim. Planın birinci evresi (Şubat ayı başında), en güzel teknik profesyonellerin atanmasıyla bir arada tertibin bir daha yapılanmasını içeriyordu. Gaye, gelecek döneme hazırlanmak için olabildiğince fazla bilgi toplayıp tahlil etmekti. Planın son evresi ise 1 Haziran’da başlayacak ve bu basamak benim direkt müdahalemin başlayacağı vakit olacaktı. Maalesef kulüp ortasında var olan istikrarsızlık ve belirsizlik ağır bir biçimde devam etmektedir. Bu niçinle gelecek dönem için yaptığımız ayrıntılı planlamada öngörülen adımları atabileceğimiz şartların oluşamadığını düşünüyorum.

GÖREVİME DEVAM ETMEM İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR OLUŞMADI

Benim çalışma metodolojim fazlaca açık ve nettir lakin bu büyük kulüp için belirlediğimiz büyük amaçlara ulaşmak için yok sayamayacağım birtakım kısıtlar oluştu. Bu niçinle ayrıntılı planlamamıza ve doğal olarak bakılırsavime devam etmek için gereken şartlar oluşmamıştır. Sonuç olarak kulübün Spor danışmanı olarak mukavele imzalamayacağımı hem kulübümle spor kamuoyu ile paylaşmak zorunda kaldım. Lider Burak Elmas ve idare takımına bana duydukları inanç için teşekkür ederim. Galatasaray’ın sportif projesini değiştirip çağdaşlaştırmak gösterdikleri efordan dolayı onları tebrik ederim. Son olarak teknik yönetici Domenec Torrent’e ve takımına bağlılıklarından dolayı takdirlerimi sunarım ve kendilerine muvaffakiyetleri dilerim. Bu tecrübe yardımıyla Galatasaray kulübünün mistik ve büyük yapısını tanıma talihim oldu.

BİR ŞEY YAPAMADAN GİTMEK BENİ ÜZÜYOR

Türk futbolunda yer aldığım aylar daha evvelinde de sahip olduğum birtakım konuları yerinde görmeme sebep oldu:

-Çok fazla uygun oyuncu ve genç yetenek var;

-Çok ehil antrenörler var;

-Çok tutkulu taraftarlar var ve bu taraftarlar olağandışı ve neredeyse eşsiz bir biçimde kulüplerini bir deve dönüştürüyorlar.

Türk futbolunun dünya futbolunda seçkin bir yerde olmadığını bilerek ve hak ettiği yerde olabilmesi için bir şey yapamadan gitmek beni üzüyor.

İyi bahtlar GALA.”

SPORTİF YÖNETİCİLİĞE SENSİBİLE’Yİ ÖNERMİŞTİ

Başkan Elmas’ın danışmanı olarak misyon yapan Campos, Galatasaray’da sportif yöneticilik bakılırsavi için PAsquale Sensibile’yi önermiş ve Sensibile Sarı-kırmızılı ekipte nazaranve başlamıştı.

CAMPOS KİMDİR?

Tam ismi Luis Filipe Hipolito Reis Pedrosa Campos olan, Luis Campos ismiyle bilinen teknik adam, 6 Eylül 1964 yılında Portekiz’in Esposende vilayetinde dünyaya geldi. UEFA Pro Lisans sahibi bir teknik yönetici olan Campos, Portekiz’de vasat gruplarda çalıştıktan daha sonra 2004’te dünyaca ünlü menajer Jorge Mendes için futbolcu izlemeye başladı. Dünyanın dört bir yanında oyuncu araştırması yapan Campos, 2012’de Jose Mourinho’nun isteği üzerine Real Madrid’de scout şefi oldu; bir yıl daha sonra da Monaco Kulübü’nde transfer operasyonlarının başına getirildi.

Monaco’da çalıştığı 4 yılda kendisinin keşfedip toplam 142.75 milyon Euro maliyetle transfer ettiği Martial, Lemar, Fabinho, Bernardo Silva, Kondogbia, James Rodriguez, Ronny Lopes, Carillo ve Saint-Maximin, toplam 480 milyon Euro’ya satıldı. Monaco’ya transferden 337,25 milyon Euro kazandıran Campos, 2017’de Lille Kulübü’ne sportif yönetici oldu.

Hünerlerini burada da gösteren Luis Campos’un toplam 54.9 milyon Euro’ya transfer ettiği Nicolas Pepe, Osimhen, Leao, De Preville, Mendes ve Malcuit 225.4 milyon Euro’ya satıldı ve kulüp 170.5 milyon Euro kâr etti. Türkiye’den Zeki Çelik, Yusuf Yazıcı, Burak Yılmaz ve Mustafa Kapı’yı da Lille’e transfer eden Campos, Aralık 2020’de Fransız kulübünden ayrılmıştı.