Galatasaray’ın da transfer gündeminde yer almıştı: Fenerbahçeli Joao Pedro’dan Galatasaray sorusuna karşılık

Piper

New member
Yaz devrinde İtalya’nın Cagliari grubundan Fenerbahçe’ye transfer olan Brezilya asıllı İtalyan futbolcusu Joao Pedro, Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’nde gerçekleştirilen idman daha sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

30 yaşındaki atak oyuncusunun ismi transfer periyodu boyunca Galatasaray ile anılmış, Galatasaray Futbol Yöneticisi Cenk Ergün, “Joao Pedro transferinde devam eden bir müddetç var” açıklamasıyla sarı-kırmızılı taraftarları heyecanlandırmış lakin Fenerbahçe İtalyan kulübü Cagliari’ye 4.680.000 euro mukavele fesih bedeli ödeyerek golcü futbolcuyu renklerine bağlamıştı.

Kanarya, İtalyan oyuncunun transferini Boğaz’ın öbür yakasından gelen kağıttan uçağı ezerek kulüp binasına girdiği görüntü ile duyururken görüntüde aslan peluş oyuncağı ile Cimbom’a atıfta bulunmuştu.

“EN GERÇEK KARŞILIK BURADA OLMAM”

Transfer sürecinde Galatasaray’ın kendisiyle ilgilendiğinin söylenmesi üzerine konuşan Pedro, “Transfer sürecinde spekülasyonların olması olağan. İtalya’da art geriye geçirdiğim yeterli dönemlerin akabinde bunların konuşulası da olağan. Lakin en düzgün karşılığın, burada olmam olduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe’den teklif gelince çabucak kabul ettim ve süreç fazlaca süratli gelişti. En hakikat yanıt, burada olmam ve hakikat olanı yaptığımı düşünüyorum” açıklamasında bulundu.