Galatasaray’ın eski yıldızından sarı-kırmızılı takıma şok: Avukatıma talimat verdim Galatasaray’ın borcu her neyse al!

Piper

New member
Galatasaray’ın eski futbolcusu Cezayirli yıldız Sofiane Feghouli, alacaklarını ödemesi için sarı-kırmızılı kulübü FIFA’ya şikayet ettiğini deklare etti.

2017 yılında sarı-kırmızılı takım ile 5 yıllık kontrat imzalayan ve mukavelesinin sona ermesinin akabinde Galatasaray’dan ayrılan Cezayirli yıldız Sofiane Feghouli, Galatasaray’ı FIFA’ya şikayet etti.

“GALATASARAY’IN BORCU her neyse AL”

Galatasaray’dan ayrıldıktan daha sonra kulüpsüz kalan 32 yaşındaki yıldız, A Spor’a yaptığı açıklamada; “Galatasaray’daki alacağımı tahsil etmek için epeyce uğraştım, şahsen Dursun Özbek ile tahlil bulmaya çalıştık lakin bu imkansızdı. Bu transfer periyodunda ekonomik külfetlerin olmadığını gördüm. Avukatıma, Galatasaray’ın borcu her neyse almasını söylemiş oldum.” dedi.

“EV KİRASINI İSTEDİ”

Sabah’ta yer alan habere nazaran; Galatasaray ile yollarını ayıran Cezayirli oyuncu, birikmiş alacağı, maç başı prim ve bonusları ile konut kirasını içeren kalemler için Galatasaray’ı FIFA’ya şikayet ederken, dava belgesine gecikmeden dolayı yüzde 10 faiz de işletti.

Dursun Özbek başkanlığındaki idare, bir anda Feghouli’nin gelen 1.6 milyon Euro’luk fatura şokunu yaşadı. 2017 yazında Galatasaray’a gelen ‘Soso’ lakaplı yıldız oyuncu, 2 şampiyonluğa katkı yaptıktan daha sonra düşüşe geçti.

4 ŞAMPİYONLUK YAŞADI

2017 yazında West Ham United’dan 4.25 milyon euroya transfer edilen Sofiane Feghouli sarı-kırmızılı grupla yıllık 3.85 milyon eurodan 5 yıllık mukavele imzalamıştı.

Tecrübeli oyuncu Galatasaray’da geçirdiği 5 dönemde 2 Üstün Lig, Türkiye Kupası ve Türkiye Muhteşem Kupası kazandı. 161 maçta forma giyen 32 yaşındaki futbolcu 33 gol attı ve 31 asist yaptı.