Hamile, günde 50 defaya kadar kusuyor ve 32 kilo veriyor

Piper

New member
Videoyu izleyin: Hamilelik sırasında günde 50 defaya kadar kusuyor ve 32 kilo veriyor.

Birçok kadın hamilelik sırasında kilo alır. ABD’nin Wisconsin eyaletinden Karee Upendo öyle değil.

Anne, birçok hamile kadının yaşadığı basit sabah bulantılarından muzdarip olmakla kalmaz, aynı zamanda günde 50 defaya kadar kusar.

2006’daki ilk hamileliği sırasında, şimdi 16 yaşında olan Alex ile, Karee zaten şiddetli mide bulantısı ve aşırı kusma çekiyordu.
Sonunda bir doktor teşhis koyar: Hiperemezis Gravidarum.
Bu, aşırı ve nadir görülen bir sabah bulantısı şeklidir. Etkilenen kadınlar kusma nedeniyle dehidrasyondan muzdariptir ve çok kilo kaybederler. Hamilelik hastalığından farklı olarak, sürekli kusma, hamileliğin 16-18. haftasını aşar.
Şimdiye kadar, bu hastalığın nedeni hakkında bir açıklama yok.
Ancak Karee’nin geniş bir aile kurma arzusu, hamileliğin sürekli kusmasından duyduğu korkudan daha fazladır. 2013’te oğlu Aven’i doğurdu, 2019’da oğlu Asher’e hamile. Üçüncü hamileliğiyle birlikte kustuğunda mide asidi yemek borusunda delik açıyor.
“Karaciğer ve böbrek yetmezliğim vardı – neredeyse ölüyordum.” -Karee, SWNS’ye Karşı
Acil ameliyat olması gerekiyor ve beslenme tüpü takıldı. 2020’de kızı Lavender’a hamile kaldı. Ancak hamileliğin 23. haftasında ölür. Karee daha sonra kusma korkusuyla başka bir çocuk sahibi olmak istemez ve aile planlamasını bitirir. Ancak Nisan 2022’de beklenmedik bir şekilde hamile kalır. Üç erkek çocuktan sonra bir kız çocuğu bekleyen Karee, çocuğu doğurmaya karar verir.
Bu hamilelik sırasında bile anne adayı günde 50 defaya kadar kusar ve yatalaktır.
“En kötü hamilelikti. 70 kilo verdim ve ailemden iki saat sonra hastaneye kaldırılmak zorunda kaldım.” – Karee, SWNS’ye karşı
Ocak 2023’te Karee, Solea adında sağlıklı bir kız çocuğu dünyaya getirir ve emindir: bu kesinlikle onun son çocuğu olacaktır.