Hawaii Citywave: Dünyanın en geniş sabit sörf dalgası açılıyor (Haber)

Piper

New member
Videoyu izleyin: Alman mühendisliği sayesinde Hawaii’de en geniş sabit sörf dalgası açıldı.

HİKAYE: İlk bakışta şöyle düşünebilirsiniz: Burada denizde gerçek bir dalganın üzerinde bir sörfçü görüyorsunuz. Ama sonra bir havuzda duran bir dalgaya hayret etmemize izin verildiğini anlıyorsunuz. Dünyada şimdiye kadar inşa edilmiş en büyük sabit dalgadır. Yaklaşık 30 metre genişliğinde. Ve merakla, bu devasa dalga havuzu Honolulu yakınlarındaki Hawaii’de. Ancak bu tip şaftın patenti Almanya’dan, daha doğrusu Münih’ten gelmektedir. Rainer Klimaschweski şimdiden dünya çapında bu türden 15 dalga inşa etti ve trend artıyor. Bunun ilhamı Münih’teki Eisbach’tan geldi: CITYWAVE’İN KURUCUSU VE BAŞKANI RAINER KLIMASCHEWSKI “Evet, temel fikir oradan geliyor. Uzun zaman önce Münih’e okumaya geldiğimde, orası bizim günlük buluşma yerimizdi. Orada gün orada nehirde sörf yapıyordum ve işte o zaman kafamda bunun gibi bir şeyin teknik olarak herhangi bir yere inşa edilebilecek şekilde inşa edilmesi gerektiği fikri vardı. Yani sadece burada, Münih’te nehirde değil, bağımsız bir yerde çünkü herkes orada sörf yaparken çok eğleniyor.” Eisbach, sörf çevrelerinde dünyaca ünlüdür. Hawaii’deki dalgalar kadar geniş değil ama bedava. Ve Münih Eisbach sörfçüleri dev dalgayı oldukça eleştirel bir şekilde görüyor. YUMA ZADEH, EISBACHSURFER “Evet, bu dalgayı zaten Instagram’da, sosyal medyada görmüştüm. Dürüst olmak gerekirse bunu biraz aptalca buluyorum çünkü Hawaii elbette tüm sörfçülerin doğum yeri. Bu yüzden saçma olduğunu düşünüyorum. ” PATRICIA KRÖCK, EISBACHSURFERIN “Bunu daha önce duymuştum. Prensip olarak, duran dalgaların gerçekten harika olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle çok eğlenceli. Kendim denedim. Ama resimlerde doğrudan gördüm Denizin arkasında. Ve tabii ki, denizin sunabileceği inanılmaz bir miktar olmasına rağmen, mükemmel dalgada sörf yapmanızın biraz utanç verici olduğunu düşünüyorum. Ve rüya dalgaları Hawaii’de de bulunabilir. beni biraz üzdü, dürüstçe söyledim çünkü Hawaii’ye gidip oradaki okyanusta sörf yapmak istiyorum ve duran dalgada sörf yapmak istemiyorum. Şey, bu benim tarzım. Oraya özellikle duran dalgada sörf yapmak için gitmezdim. Ama, onlar tam burada, kapımın önünde var.” Ancak Hawaii’deki dalganın argümanı, denizin ve sörf noktalarının artık o kadar kalabalık olduğu ve Hawaii’lilerin bile bu şekilde tahta üzerinde çok fazla zaman geçirebildikleri için mutlu olmalarıdır. Ayrıca numaralarınızı ve manevralarınızı tekrar tekrar uygulayabilirsiniz. Bu, duran bir dalgayı profesyoneller için de ilgi çekici hale getirir. Ancak, bunu karşılayabilmeniz gerekir. Çünkü 45 dakikalık dev dalgalar turistlere 140 ABD dolarına mal oluyor. O kadar geniş olmasa ve kesinlikle çok daha soğuk olsa bile, belki Eisbach’ta kalmayı tercih edersin.