Hızlandırılmış: Muhteşem drone Habersu, göç eden koyun sürüsünü gösteriyor

Piper

New member
Videoyu izleyin: “Kan damarlarındaki sıvı gibi” – hızlandırılmış Haber, hareket halindeki büyük bir koyun sürüsünü gösteriyor. (Kaynak: Lior Patel)

Bu olağanüstü drone görüntüleri, İsrail’deki bir koyun sürüsünün etkileyici hareketlerini gösteriyor.

Fotoğrafçı ve insansız hava aracı pilotu Lior Patel tarafından çekildiler. 42 yaşındaki, İsrail’in kuzeyindeki Hayfa’dan geliyor. Video projesini memleketinin birkaç kilometre güneyinde yaşayan çoban bir aile ile birlikte hayata geçirdi.

İki İsrailli çiftçiye ait olan sürüde binden fazla hayvan yaşıyor. Videoda, kış otlatma alanlarından yaz otlaklarına geçişi belgeliyor – bunun için hayvanların yaklaşık 7 kilometrelik bir mesafeyi kat etmesi gerekiyor.

Patel, özellikle çiftçiler için çalışan çobanların becerilerinden etkilenmişti:

“Mustafa ve ailesi, çoban köpeklerinin de yardımıyla sürüyü örnek ve büyüleyici bir şekilde yönetiyor.”

Hayvanlarla ilk karşılaşmasından itibaren çok heyecanlıydı, diye devam ediyor Patel:

“Sürünün etkileyici hareketlerinden büyülendim ve hareketleri sırasındaki esnekliği anlamak istedim.”

Sonuç, artık tüm dünyaya yayılan bu büyüleyici kayıtlardır. Sosyal ağlardaki kullanıcılar şaşırıyor ve çağrışımlarını Twitter’da Haber altında paylaşıyorlar:

“Yırtık durumdayım: Bazı görüntüler bana damarlardaki kan akışını veya hareket eden lenfositleri hatırlatıyor. Diğerleri bana hareket eden kalıpları hatırlatıyor.”

“Gerçekten heyecan verici bulduğum şey, örneğin bazı koyunların nasıl durup otladıkları. Ama sürünün sonu yaklaşır yaklaşmaz yeniden bir araya gelirler.”

“Gerçekten yakından bakarsanız, sürünün sonunda ve kenarlarında küçük, hızlı kömür ocağı benekleri görebilirsiniz.”

Kaynak: Lior Patel Daha