İmamoğlu: Kar yağışı yarın öğlenden daha sonraya kadar tesirini devam ettirecek

Seren

Global Mod
Global Mod
İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri (İBB) Ekrem İmamoğlu, AKOM’da kar yağışına ait son durumu değerlendirirken alınan önlemler hakkında bilgi verdi.

Lider İmamoğlu, “Kar bilhassa dün gece ve sabaha karşı ağırlaşan bir yağış gösterdi, bilhassa arkadaşlarımızın verdiği bilgiye göre İstanbul’un batı bölgelerindeki ilçelerde daha epeyce ağırlaştı. Bugün de gün uzunluğu bir daha devir periyot şu anda ekranda bile bakılırsabiliyorum. Bir öbür semtte güneş; pırıl pırıl bir ekran görüyorum lakin bir diğer bölgede de kar kendini göstermiş ve görüş arası çok düşük bir kamera imajını nazaranbiliyorum. Bu bağlamda İstanbul’un genelinde anlık yağışlarla görüş uzaklığının azaldığı ve trafiği etkileyecek boyutta yağışın olabileceği mümkün. O bakımdan önlemin bugün boyunca da devam etmesi gerektiğini vatandaşlarımızın zarurî kalmadıkça alana çıkmaması ikazımızı yapmaya devam ediyoruz. Çıkmak zorunda ise kesinlikle toplu taşıma araçlarını kullanımının epey değerli olacağının altını çizelim.” dedi.

Kelamlarını sürdüren İBB Lideri İmamoğlu, “Metro seferlerimizin gece 02.00’ye kadar devam ettiğini, metrobüs seferlerimizin 24 saat boyunca devam edeceğini bir daha İETT’nin de ki aşikâr noktalarda muhtaçlık duyulursa ek seferler düzenlemek kaydıyla seferlerini gün uzunluğu devam ettireceğini buradan lisana getirelim. Kent Çizgileri ile ilgili şu anda rastgele bir ikaz yok, şu anda seferleri devam etmekte, Boğaz’da rüzgarın engellediği bir müddetç yok. Bilhassa yarın öğlenden daha sonraya kadar da kar yağışı tesirini devam ettirecek bu bağlamda vatandaşlarımızın önlemi elden bırakmamasının işimizi kolaylaştıracağını, tahminen de son yılların en çok yağış alan mart ayı içerisinde tabiri caizse; baharın yaşanması gereken bir noktada en ağır kar yağışı ve yağış alan bir periyodu inşallah sağlıklı bir biçimde bitmiş oldurmiş olacağız.” formunda konuştu.