İstanbul Üniversitesi 48 bin TL maaşla işçi alımı! Müracaat kaideleri neler? |BAŞVURU EKRANI|

Musa

New member
İstanbul Üniversitesi, Bilgi Süreç Dairesi Başkanlığında istihdam etmek üzere 375 sayılı Kanun Kararında Kararnamenin ek 6 ıncı hususuna uyarınca kontratlı bilişim işçisi alımı yapacağını deklare etti. Müracaat kuralları tarihine ait merak edilen tüm bilgileri açıklayan kurum adaylardan en az 70 KPSS puan şartı arıyor. Ayrıyeten kurum takımlara bakılırsa değişiklik göstermekle bir arada en düşük 32.554 TL en yüksek 48.831 TL maaş ödemesi yapacak. Merak edilen öbür tüm ayrıntılara ise haberimizden ulaşabilirsiniz.

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

İstanbul Üniversitesi işçi alımı müracaatları 15 Kasım 2022 tarihinde başlayıp 29 Kasım 2022 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar Üniversitenin internet adresi üzerinden online olarak müracaatlarını basitçe tamamlayabilecek.

BAŞVURU EKRANI

GEREKLİ DOKÜMANLAR NELER?

a. Lisans diploması yahut okul çıkış evrakının aslı yahut noter onaylı sureti

b. Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge

c. İsimli sicil evrakı (Kamu kurumuna verilmek üzere seçilerek e-devlet üzerinden alınabilir.)

d. GENEL KURALLAR (NİTELİKLER) başlığının (d) hususunda belirtilen mesleksel tecrübeyi gösterir doküman (Özel bölümde çalışanlar için e-Devlet Kapısı’ndan alınacak barkodlu “SGK Tescil ve Hizmet Dökümü / İşyeri Unvan Listesi” , Kamu kurumlarında çalışanlar için çalıştıkları kurumdan alınacak hizmet dokümanı, Mesleksel deneyim müddetlerinde lisans mezuniyeti daha sonrasındaki hizmetler dikkate alınacaktır.)

e. GENEL KAİDELER (NİTELİKLER) başlığının (e) hususunda belirtilen, en az iki aktüel programlama lisanını bildiğini gösterir doküman (transkript, katılım/sınav sertifikası vb.)

f. Her bir durum için ÖZEL ŞARTLAR’da istenilen sertifikalar ile deneyim yahut tecrübesi gösteren dokümanlar.

g. Özgeçmiş

h. İngilizce lisanında Yabancı Lisan Bilgisi Düzey Tespit İmtihanından (YDS) alınan puanı yahut bu lisanda yapılan yabancı lisan imtihanlarından ve Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen YDS dengi puanı gösterir evrakın aslı yahut onaylı sureti.

BAŞVURU KOŞULLARI NELER?

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci hususunda yazılı genel şartları taşımak,

b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve sanayi mühendisliği kısımlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş̧yurt haricindeki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak,

c) (b) bendinde belirtilenler haricinde kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik kısımlarından, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren kısımları ile istatistik, matematik ve fizik kısımlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. (Bu hususta belirtilen yükseköğretim mezunları aylık brüt mukavele fiyat tavanının 2 katı ödenecek durumlar için müracaat yapabilirler)

d) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin idaresi konusunda yahut büyük ölçekli ağ sistemlerinin suramı ve idaresi konusunda fiyat tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık, öbürleri için en az 5 yıllık mesleksel deneyime sahip bulunmak (Mesleki deneyimin belirlenmesinde; bilişim çalışanı olarak 657 sayılı Kanuna tabi takımlı yahut birebir Kanunun 4’üncü unsurunun (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Kararında Kararnameye tabi kontratlı statüdeki hizmetler ile özel kesimde toplumsal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle emekçi statüsünde bilişim çalışanı olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri) hizmet müddetlerinin hesabında lisans mezuniyeti daha sonrasındaki hizmetler dikkate alınacaktır.

e) Bilgisayar etraf ünitelerinin donanımı ve kurulan ağ idaresi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla yeni programlama lisanlarından en az ikisini bildiğini belgelemek,

f) Doküman olarak öğrenilen programlama lisanlarının açıklandıği onaylı lisans yahut lisansüstü transkript evrakı yahut mezun olunan kısımdan alınan eğitimi yapılan programlama lisanlarını belirten onaylı yazı, çalışılan yerden alınan ve kullanılan programlama lisanlarını gösteren onaylı yazı yahut eğitim kurumlarından alınan kurs iştirak sertifikaları üzere evraklar kabul edilir.

g) Yeterli derecede yazılı / kelamlı İngilizce bilmek,

h) “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi Süreç Ünitelerinde Kontratlı Bilişim Çalışanı İstihdamına Ait Temel ve Yordamlar Hakkında Yönetmelik” te belirtilen özlük hakları ve başka kuralları kabul etmek,

i) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş yahut askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş yahut muaf olmak.

ÜCRET TABLOSU

Aylık brüt kontrat fiyatı tavanı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü unsurunun (B) fıkrasına nazaran istihdam edilenler için 6.6.1978 tarihindeki ve 7/15754 sayılı Bakanlar Heyeti sonucu ile yürürlüğe konulan Kontratlı İşçi Çalıştırılmasına Ait Asılların 3 üncü unsurunda tespit edilen mukavele fiyat tavanının (yılın birinci altı ayı için belirlenen fiyat tavanı 16.277,45 TL’dir) vize cetvelinde belirtilen katları ile çarpımı kararı bulunacak fiyat olacaktır.

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ