Jorge Jesus: Türkiye Ligi şampiyonu olmak için geldim

Piper

New member
Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus, Austira Wien maçı daha sonrası düzenlediği basın toplantısında forvet transferi, amaçları ve Avrupa Ligi’ndeki rakiplerle ilgili konuştu. Austria Wien karşısıanda âlâ bir oyun sergilediklerini söyleyen Jorge Jesus, “Attığımız goller de hoştu. Taraftarımıza bilhassa ikinci yarı bir gösteri sunduk. Oyuncularım her geçen gün daha hayli inanıyorlar. Uygulamak istediğimiz fikirleri tıpkı zamandafansif hem ofansif olarak daha güzel uyguluyorlar. Çalışmalarımız devam ediyor. Hazırlık sürecimiz 5 haftalıktı. pek fazlaca oyuncu gruba daha sonradan katıldı. Adım adım daha uygun olacağız. Her vakit kazanmak için oynayacağız” dedi.

Takım takımını kıymetlendiren Jesus şu biçimde konuştu, “Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi arenasında yer alıyorsanız 3 günde bir maç oynamanız gerekiyor. Daima tıpkı oyuncularla oynayamazsınız. 22-23 kişilik bir grup kurmaya çalışıyoruz. Oyuncularımın hepsine güveniyorum ve o yüzden rahatlıkla rotasyon yapabiliyorum.

JORGE JESUS’TAN FORVET AÇIKLAMASI

Ben ve oyuncularım taraftarımızı keyifli etmek için fazlaca çalışıyoruz. Galip gelmemiz için de gol atmamız lazım. Kadro ofansif olarak hayli kuvvetli. Taraftarın bir forvet beklentisi var ancak elimizdeki forvetler de performansını epeyce artırdı. Bu da yanlışsız yolda olduğumuzu gösteriyor.

Elimizdeki forvetler de performansını epey artırdı. Bugün King ve Pedro oynamadı. Bu da doğu yolda olduğumuz gösteryor. Avrupa’da birinci gayemiz kümelere kalmaktı. Bunu da başardık. Fenerbahçe’nin son senelerda kaybettiği prestji geri kazanması için çalışıyoruz. Fenerbahçe’nin her vakit Avrupa’nın en düzgün 30 kadrosu ortasında olması lazım. Biz de bunun için çalışıyoruz.”

Taraftarların maç içesinde lehine tezahüratları için ise Portekizli, “Fark etmemiştim. Benim için yeni bir haber oldu. Buraya gelirken bu sonucu vermemdeki en değerli niçinlerden biri taraftarın bana gösterdiği sevgiydi. Toplumsal medyadan bana pek hayli ileti gönderdiler. Ben buraya para için gelmedim. Portekiz’de kazandığımdan daha az kazanıyorum burada. Taraftarın sevgisini görmek beni işime aşık ediyor. Kusura bakmasınlar maç sırasında anlayamadım. Brezilya’da benim dilimi konuştukları için anlayabiliyordum. Burada fark edemedim” tabirlerini kullandı.

“TÜRKİYE LİGİ ŞAMPİYONU OLMAK İÇİN GELDİM”

Avrupa Ligi kümelerindeki olası rakipleriyle ilgili olarak ise Jorge Jesus, “Avrupa’da birinci maksadımız kümelere kalmaktı. Kurada dördüncü turbada olacağız. Birçoklarının Şampiyonlar Ligi geçmişi var. Biz de en yeterli biçimde çabamızı vereceğiz. Kümelere kalarak birinci amacımızı gerçekleştirdik. Burada Şampiyonlar Ligi geçmişi olan kıymetli kadrolarla karşılaşacağız. Lakin ben buraya Türkiye Ligi şampiyonluğu için geldim, Avrupa Ligi şampiyonluğu bizim için güç bir hedef” açıklamalarını yaptı.

“DINAMO KIEV MAÇI BOĞAZIMDA DÜĞÜM ÜZERE KALDI”

Skor farklı bulunmasına rağmen kenarda daima kadrodan gol istemesiyle ve Şampiyonlar Ligi’nde Dinamo Kiev’e elenmesiyle ilgili olarak da Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus,

“Her vakit grubumdan daha fazla gol atmasını isterim. 2 attıysak 3 isterim. 3 attıysak dört isterim. Oyuncularıma da bu mentaliteyi aşılamak isterim. Her maç birebirdir. Bu da futbolun bir modülü. Dinamo Kiev’le tekrar eşleşme ihtimalimiz var. Onlarla oynamak için fazlaca az bir vaktimiz vardı. O maç boğazımda bir düğüm üzere kaldı diyebilirim. Rövanşın büyük kısmını 10 kişi oynadık. Bu ihtimali düşününce, Avrupa Ligi’nde onlarla yeniden oynamak isterim” sözlerini kullandı.