Kaş’taki yangın denetim altına alındı

Seren

Global Mod
Global Mod
Antalya’nın Kaş ilçesinde, kumul ağaçlandırma alanında dün çıkan yangın denetim altına alındı, bölgede soğutma çalışmaları devam ediyor.

Ova Mahallesi Çaykenarı mevkisindeki kumul ağaçlandırma alanında evvelki gün çıkan ve dün denetim altına alındıktan daha sonra rüzgarın tesiriyle bir daha yayılan yangın Orman Bölge Müdürlüğü ve belediyenin itfaiye gruplarının karadan ve havadan müdahalesiyle büsbütün söndürüldü.

Kaş Orman İşletme Müdürü Süleyman Demir, AA muhabirine, yangının ağaçlık alanda tesirli olduğunu, rastgele bir yerleşim yerine sıçramadığını belirtti.

Sabah saatlerinde bölgeyi helikopterle denetim ettiklerini anlatan Demir, “Yangın büsbütün denetim altına alındı, soğutma çalışmaları sürüyor. Şu anda rastgele bir tehlike kelam konusu değil. Her türlü ihtimale karşı bir helikopterimiz ile araçlarımız bölgeye yakın yerde bekliyor.” dedi.

Demir, soğutma çalışmaları daha sonrası bölgede ziyan goren alan tespitinin akabinde uygunlaştırma ve ağaçlandırma çalışmalarına başlanılacağını bildirdi.