Kuntz’a tazminat engeli! Futbolseverleri şoke eden gelişme: O isim Futbol Yöneticisi olarak nazaranv alacak

Piper

New member
A Ulusal Futbol Grubu, UEFA Uluslar Ligi C Ligi 1. Küme 5. maçında Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda karşılaştığı Lüksemburg ile 3-3 birliktee kaldı. Ulusallar, bu sonuçla puanını 13 yaptı ve son maçlar öncesinde B Ligi’ne yükselmeyi garantiledi.

A Ulusal Futbol Grubu tarihinde birinci defa Lüksemburg’dan bir maçta 3 gol yerken A Ulusal Grup Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz birliktelik niçiniyle memnun olduğunu belirtti.

“BİR DAHA LATİFE YAPMAYACAĞIM AÇIKLAMASI” REAKSİYON TOPLADI

Tecrübeli teknik adam müsabaka daha sonrasında “Söz veriyorum. Bundan daha sonra Türkiye’de hiç latife yapmayacağım. Sergen ile ilgili bir latife yapmıştım ve başım ağrımıştı. Dün de ‘belki burada olurum tahminen olmam’ diye latife yapmıştım. tekrar latife yapmıyorum” açıklamasında bulunarak reaksiyonların odağındaki isim haline geldi.

FAROE ADALARI MAÇI daha sonraSI AYRILIK AÇIKLANACAK

Skorer’in haberine nazaran: Kuntz ile oyuncular içindeki kopukluk gözlerden kaçmazken, Ulusal Takım’daki huzursuzluk Portekiz ile oynanan Dünya Kupası play-off karşılaşmasında başladı.

Alman çalıştırıcının yalnızca kimi futbolcularla değil kendi grubundaki kimi isimlerle de önemli fikir ayrılığı yaşadığı, hatta oyuncu tercihlerinde vakit zaman aykırı düştüğü kaydedildi. Faroe Adaları maçı daha sonrası Kenan Koçak’ın takımdan ayrılması bekleniyor.

TAZMİNAT SORUNU

Kuntz’un oyuncu seçimleri TFF idaresinde de önemli rahatsızlık yaratırken, tazminat sorunu niçiniyle Alman hocanın gönderilmesinin düşünülmediği, bunun yerine Türk bir teknik adamın Türkiye Futbol Yöneticisi olarak nazaranve başlamasının masaya yatırıldığı öğrenildi.

AYBABA SUNUM YAPTI

Bu ortada yeni yapılanma için TFF Lideri Mehmet Büyükekşi’nin, Samet Aybaba ile bir yemek yediği belirlendi. Aybaba’nın ayrıyeten tesislerde TFF’ye bir sunum yaptığı da kaydedildi. Fareo maçı daha sonrası Ulusal Takım’da radikal değişimlerin yaşanacağı, idarenin kıymetli kararlar alacağı bildirildi.

“KUNTZ İÇİN UTANÇ”

Türkiye’nin Lüksemburg karşısında birlikteliği son anlarda kurtarması, Alman basınında kadronun Alman teknik yöneticisi Stefan Kuntz üzerinden görüldü. Bild Gazetesi ‘Türkiye’nin tökezleyen imajı. Kuntz ve kadrosu Lüksemburg’a karşı utandırıcı bir sonuç elde etti’ satırlarına yer verdi. Alman Sport1’de ise “Kuntz için utanç” tabiri kullanıldı.