Netflix’te yayınlanan ‘TERİM’ belgeselinin tesirleri sürüyor! Belgeselde yer almayan Hasan Şaş ve Hakan Ünsal sessizliğini bozdu!

Piper

New member
Galatasaray’ın efsane ismi Fatih Terim’in hayatını husus alan ‘TERİM’ isimli belgesel cuma sabahı ABD merkezli online dizi ve sinema platformu Netflix’te yayınlandı. Sarı-kırmızılı taraftarlar başta olmak üzere Türk futbolseverler tarafınca ağır ilgi nazarann belgesel toplumsal medyada en hayli konuşulanlar içinde yer aldı.

Fatih Terim belgeseli cuma günü Netflix üzerinden izleyenler ile buluştu. Türk futbol tarihinin efsaneleri içinde görülen teknik yöneticinin mesleğine ve özel ömrüne odaklanan imal futbolseverler tarafınca ağır ilgi gördü. Efsane teknik adamın Adana’da başlayan hayat öyküsünün ele alındığı tarihi belgeselde İtalyan temsilcileri Fiorentina ve Milan’daki günlerine de yer verildi.

30 DAKİKA 14 MİLYON İZLENDİ

Galatasaray’ın gözbebeği, İmparator lakaplı Fatih Terim’in ömrünü, mesleğini, muvaffakiyetlerini husus alan ‘Terim’ belgeseli 30 dakika 14 milyon izlenmeyle seyirci rekoru kırdı. Dört kısımdan oluşan belgeselde sarı-kırmızılı takımın efsane isimleri Gheorghe Hagi, Gheorghe Popescu, Cláudio Taffarel, Felipe Melo, Fernando Muslera ve Portekiz futbolunun önde gelen isimleri Nuno Gomes ve Rui Costa üzere dünyaca ünlü yıldızlara da yer verildi.

MEHMET DEMİRKOL: VAKİT KAYBI

Sarı-kırmızılı takımın eski yöneticisi gazeteci Fatih Altaylı, belgesel hakkında “” açıklamasında bulunurken spor yorumcusu Mehmet Demirkol ise belgesel hakkında ” biçimindeki çıkışlarıyla dikkatleri çekti.

EFSANE İSİMLERE YER VERİLMEDİ

Sarı-kırmızılı grubun efsane isminin ömrünü husus alan belgeselde Abdurrahim Albayrak, Hasan Şaş, Hakan Ünsal ve Tugay Kerimoğlu başta olmak üzere bir epeyce efsane isme yer verilmemesi dikkatlerden kaçmadı.

Takvim’in haberine nazaran: Birfazlaca tarafıyla tartışma yaratan belgesel için üç efsane isme de teklif gdolayıldü. Lakin Bülent Korkmaz, Tugay Kerimoğlu ve Hasan Şaş, Terim’in hayat öyküsünü anlatan belgeselde yer almayı kabul etmedi. bir daha 1996- 2000 sürecinin değerli isimleri içinde yer alan Suat Kaya ve Hakan Ünsal üzere isimlere ise belgeselde olmaları için rastgele bir teklif gitmediği öğrenildi.

Belgeselde ayrıyeten Terim’in 2000’de Galatasaray’dan ayrılık sürecinin bir daha karanlıkta bırakılması ve o periyodun idaresiyle yaşadığı meselelere yer verilmemesi toplumsal medyada tenkit oklarının maksadı oldu.

HASAN ŞAŞ: BUNDAN daha sonra DA KONUŞMAYACAĞIM

Konuyla ilgili olarak Takvim’e konuşan Hasan Şaş, “3 yıldır futbol topluluğuna epey uzağım. Artık futbolla ilgilenmiyorum ve futbolla ilgili de bir meslek planlamıyorum. Bu niçinle hiç bir yerde futbol konuşmuyorum, bundan daha sonra da konuşmayacağım.” sözlerini kullandı.

HAKAN ÜNSAL: KİMSE BENİMLE TEMASA GEÇMEDİ

Hakan Ünsal ise, “Belgesel konusunda bir şey diyemiyorum zira kimse bu hususta benimle temasa geçmedi. Hasan Şaş, Bülent Korkmaz ve Tugay Kerimoğlu’nun belgeselde niye olmadığıyla alakalı da bir fikrim yok.” dedi.