ÖSYM 63 bin TL maaş ile işçi alımı! Müracaatlar bugün bitiyor

Musa

New member
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) Bilgi Güvenliği ve İdaresi Daire Başkanlığı bünyesinde 375 sayılı Kanun Kararında Kararnamenin Ek 6’ncı hususu kapsamında 31/12/2008 tarih ve 27097 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi Süreç Ünitelerinde Kontratlı Bilişim Çalışanı İstihdamına Ait Temel ve Metotlar Hakkında Yönetmelik” in 8 inci hususu uyarınca 33 kontratlı Bilişim Çalışanı alımı yapacağını deklare etti. Müracaat koşulları ve tarihine kadar merak edilen tüm bilgileri açıklayan kurum, adaylardan en az 70 KPSS puan şartı arıyor. Ayrıyeten kurum takıma nazaran değişiklik göstermekle birlikte müracaat sürecini muvaffakiyet ile geçen adaylara en düşük 21.160,69 TL en yüksek 63.482,07 TL maaş ödemesi gerçekleştirecek.

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı Bilişim İşçisi alımı müracaatları 19 Ocak 2023 tarihinde başlayıp, 2 Şubat 2023 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar e-Devlet üzerinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)- Meslek Kapısı Kamu İşe Alım ve Meslek Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden müracaatlarını online olarak gerçekleştirecek.

BAŞVURU EKRANI

GEREKLİ DOKÜMANLAR NELER?

1) Adayların kimlik, fotoğraf ve adres bilgisi, lisans mezuniyet bilgisi, var ise 2022-KPSS Lisans KPSSP3 puanı (KPSSP3 puanı olmayan adayların puanı 70 (yetmiş) olarak değerlendirilecektir.), var ise İngilizce lisanında YDS puanı yahut bu lisanda ÖSYM İdare Şurası tarafınca belirlenen “Yabancı Lisan İmtihanları Eşdeğerlikleri” ne nazaran kabul edilen öbür imtihan puanı (Belge üzerinde geçerlilik müddeti belirtilmemiş ise 5 yıl mühletle geçerlidir. Geçerli yabancı lisan puanı olmayan adayların yabancı lisan puanı 0 (sıfır) olarak değerlendirilecektir.), askerlik durum bilgisi ve isimli sicil kaydı bilgisi, (Bu bilgiler, e-Devlet üzerinden temin edilecektir. Adayların istenilen ayrıntılarının müracaat ekranında e-Devlet üzerinden gelmemesi halinde, ayrıntılarını beyan ederek dokümanlarını sisteme yüklemeleri gerekmektedir.)

2) Ayrıntılı Özgeçmiş Evrakı,

3) SGK Hizmet Dökümü (e-Devlet SGK Tescil ve Hizmet Dökümü sayfasından barkodlu belge) ve GENEL KURALLAR (NİTELİKLER) başlığının (ç) unsurunda belirtilen mesleksel çalışma müddetlerini gösteren dokümanlar, (Mesleki çalışma müddetlerinin bilişim çalışanı olarak geçtiğinin belgelendirilmesi gerekmektedir. Buna nazaran; Özel dalda 16 çalışılan müddetler için e-Devlet üzerinden alınacak barkodlu SGK hizmet dökümü, kamu kurumlarında çalışılan müddetler için bilişim işçisi olarak çalıştığını ve müddetlerini belirtecek biçimde ilgili kurumlardan alınacak doküman aranacaktır.)

4) Çalışma müddetlerini gösteren evraklar, (ÖZEL ŞARTLAR’ da belirtilen deneyim ve çalışma tecrübesini gösteren çalışma dokümanı, Özel dalda çalışanlar için SGK İşyeri Unvan listesi, Hizmet Dökümü, GENEL KOŞULLAR (ç) bendinde belirtilen mesleksel tecrübeyi gösterir evrak, Kamu kurumlarında çalışanlar için çalıştıkları kurumdan alınacak belge) (Mesleki deneyim müddetlerinin hesabında bilişim çalışanı olarak geçtiği belgelendirilen müddetler dikkate alınacaktır.)

5) GENEL KOŞULLAR (NİTELİKLER) başlığının (d) unsurunda belirtilen, en az iki yeni programlama lisanını bildiğini gösterir doküman,

6) ÖZEL ŞARTLAR’ da belirtilen sertifikalara ait doküman,

7) Eğitimini yurtharicinde tamamlamış olanların diploma denklik evrakı.

BAŞVURU KAİDELERİ NELER?

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci unsurunda yazılı genel şartları taşımak,

b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve sanayi mühendisliği kısımlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

c) (b) bendinde belirtilenler haricinde kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik kısımlarından, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren kısımları ile istatistik, matematik ve fizik kısımlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (Bu hususta belirtilen yükseköğretim mezunları aylık brüt mukavele fiyat tavanının 2 katı ödenecek konumlar için müracaat yapabilirler.)

ç) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin idaresi konusunda yahut büyük ölçekli ağ sistemlerinin heyetimi ve idaresi konusunda fiyat tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3, başkaları için en az 5 yıllık mesleksel deneyime sahip bulunmak, (Mesleki deneyimin bilişim işçisi olarak geçtiğinin belgelendirilmesi gerekmektedir. Mesleksel deneyimin belirlenmesinde; bilişim çalışanı olarak 657 sayılı Kanuna tabi takımlı yahut birebir Kanunun 4’üncü unsurunun (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Kararında Kararnameye tabi kontratlı statüdeki hizmetler ile özel kesimde toplumsal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle emekçi statüsünde bilişim işçisi olarak geçtiği belgelenen hizmet müddetleri dikkate alınır.)

d) Bilgisayar etraf ünitelerinin donanımı ve kurulan ağ idaresi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla şimdiki programlama lisanlarından en az ikisini bildiğini belgelemek,

e) Evrak olarak öğrenilen programlama lisanlarının açıklandıği onaylı lisans yahut lisansüstü transkript evrakı yahut mezun olunan kısımdan alınan eğitimi yapılan programlama lisanlarını belirten onaylı yazı, çalışılan yerden alınan ve kullanılan programlama lisanlarını gösteren onaylı yazı yahut eğitim kurumlarından alınan kurs iştirak sertifikaları üzere dokümanlar kabul edilir,

f) “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi Süreç Ünitelerinde Kontratlı Bilişim İşçisi İstihdamına Ait Temel ve Metotlar Hakkında Yönetmelik” te belirtilen özlük hakları ve başka kuralları kabul etmek,

g) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş yahut askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş yahut muaf olmak,

ğ) Mevcut projelere/yazılımlara süratli adapte olmak ve geliştirmek, kuvvetli bağlantı ve sorun çözme yeteneklerine sahip olmak,

h) Ağır iş ortamında, küme ortasında çalışma ve paylaşım fikrini benimsemek,

ı) Yenilikçi yaklaşımlara yönelebilmek ve öğrenmeye açık olmak,

i) Analitik düşünme yeteneğine sahip olmak.

ÜCRET TABLOSU

Aylık brüt mukavele fiyatı tavanı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü unsurunun (B) fıkrasına nazaran istihdam edilenler için 6.6.1978 tarihindeki ve 7/15754 sayılı Bakanlar Şurası sonucu ile yürürlüğe konulan Kontratlı İşçi Çalıştırılmasına Ait Asılların 3 üncü hususunda tespit edilen mukavele fiyat tavanının (yılın birinci altı ayı için belirlenen fiyat tavanı 21.160,69 TL’dir) vize cetvelinde belirtilen katları ile çarpımı kararı bulunacak fiyat olacaktır.

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ