Özdağ’dan Soylu’ya: Ya sen özür dilersin milletin önünde ya da bu hengame sonuna kadar devam eder

Seren

Global Mod
Global Mod
İçişleri Bakanlığı önüne geleceğini duyuran Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ’a polis müsaade vermedi. Özdağ, bulunduğu yerde basın açıklaması yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir televizyon programında Suriyeli göçmenlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu, bu sırada Zafer Partisi Genel Lideri Özdağ’ın programa bağlanmasına müsaade vermedi. Gürses’in “Özdağ tüm tezleri reddettiğini söylüyor.” kelamlarına karşı Soylu, şunları söylemiş oldu:

“Ben bu adamı adam yerine ve insan yerine koymam. Prestijimizi onun prestijiyle bir ortaya getirir miyiz? Haysiyetsiz adam. Bu adam hayvandan aşağı bir adamdır. Adam yerine koymam. Kendisi adam yerine girmeye çalışıyor. Soros çocuğudur ve operasyon çocuğudur. Bu kadar açık. İstihbarat elemanı olduğu apaçık muhakkaktır.”

Ümit Özdağ ise Bakan Soylu’nun bu kelamlarına sert cevap verdi. Parti Genel Merkezi’nde yaptığı açıklamada, Soylu’ya, İçişleri Bakanlığı önünde buluşma daveti yapan Özdağ, şunları söylemiş oldu:

“AK Parti Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanlığı makamında bu biçimde bir düzeyin oturmasını nitekim ister mi bilmiyorum? Ben siyasi ömrüm boyunca en sert tenkitleri yapmış olmama karşın, hakkımda hakaret davası açılmış bir siyasetçi değilim. Bundan daha sonra da hakaretle karşılık vermeyeceğim.

Ben yarın, Zafer Partisi Genel Lideri olmamın yanı yansıra, Ümit Özdağ olarak tek başıma İçişleri Bakanlığı’nın önüne gideceğim. Tek başıma ve silahsız. Süleyman, zerre kadar erkeklik onurun var ise beni kapının önünde bekle. Seni yarın İçişleri Bakanlığı’nın önünde bulacağım oğlum. bu biçimde goreceğiz kim operasyon çocuğu, kim Soros’un çocuğu. Saat 11:00’de. Erkeksen orada bekle.”

Özdağ, açıklamasının imgelerini toplumsal medya hesabından şu notla paylaştı:

“Süleyman, ben yarın saat 11.00’de tek başıma ve silahsız İç İşleri Bakanlığı önünde olacağım. Zerre kadar cüretin var ise beni erdemli Türk Polisinin ardına saklanmadan bakanlık kapısında bekle. Kimin ne çocuğu olduğunu orada bütün Türk Milleti bakılırsacek.”

Vilayet ve ilçe başkanlıklarına genelge

Özdağ’ın açıklamasının akabinde Zafer Partisi Genel Merkezi tarafınca tüm vilayet ve ilçe başkanlıklarına bir genelge gönderildi. Genelgede, şu tabirler kullanıldı:

“Bazı kamu bakılırsavlileri ve siyasi makamlarca partimize ve Genel Liderimize yönelik aleni halde gerçek dışı ithamlara dayanan provokatör ahlak dışı, ağır tahrik içeren hakaret ve taarruzlar gerçekleştirilmektedir. Partimiz bu mevzuda hata duyurusunda bulunmaktadır.

Parti teşkilatlarımız provokatif hareket ve telaffuzlara karşı dikkatli olacak ve sükûnetlerini koruyacaklardır. şahsi ve parti hesaplarından konusu cürüm teşkil edecek hiç bir paylaşım katiyetle yapmayacaktır.”

Müsaade verilmedi

İçişleri Bakanlığı önüne geleceğini duyuran Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ’a polis müsaade vermedi.

Bulunduğu yerde basın açıklaması yapan Özdağ şunları kaydetti:

“Ülkemize yönelik örtülü bir istilanın sekiz milyonu aşan Suriyeli, Afgan ve orta doğunun değişik ülkelerinden Türkiye’ye yönlendirilen beşerler tarafınca yapıldığını Türkiye’nin gündemine getirdi ve getirmeye devam edecek. Biz zafer partisi olarak Türk milletinin sığınmacılar ve kaçaklar ülkelerine dönsünler iradesini siyasette temsil ediyoruz. Gerek saray ittifakı gerek Millet İttifakı’ndan farklı olarak istekli dönerler onlara konut yaparız dönerler demiyoruz. Burası dünyanın lunaparkı değil. Her ipini koparan Türkiye’ye gelemez. Biz bu 8 milyon insanı bir sene içerisinde tarihin en büyük geriye dönüş projesi ile vatanlarına yollayacağız.

Süleyman Soylu’nun liderliğinde Zafer Partisi’ne karşı bir komplo kuruluyor. Bu komployla ilgili birkaç gün evvel genel merkezimize ziyarete gelen bir polis memuru bilgi verdi. Kimlerle, telefon konuşmasının kimin yaptığını, bu komploda kimlerin bakılırsav alacağını öğrendim. Öteki kaynaklardan da bunu teyit ettim. Zafer Partisi üzere görünen hesaplar üzerinden beş altı vilayette karışıklık çıkartıp bizi ruhsal baskı altına almak istiyorlar. Biz tuzağa düşmeyiz. Atamanlar kümesi diye bir küme var. Sağda solda Afgan Suriyeli dövüyorlar bunu Facebook’larda yayımlıyorlar. Bir ay evvel bunlarla ilgili cürüm duyurusunda bulunduk. Bundan 2-3 gün evvel biz kapattık dediler anladık ki ardında bunun karanlık odaklar var. Kiminle kontaklı olduğunu kestirim edebilirsiniz. Özetle dün Soylu’nun bana ve aileme yağmış olduğu hakaret bu operasyonun işaret fişeğiydi.

“Teröristleri izletmen gereken adamları benim peşime takmadın mı?”

Bugün Süleyman Soylu’ya meydan okuyarak İçişleri Bakanlığı önüne geleceğimi söylemiş oldum. Korkma, ya sen Karadeniz uşağısın, Ofluyum diyorsun. Ben Ofluların gözü pek olduğunu bilirim. Lakin sen Oflu değilmişsin kofluymuşsun. Sen korktun kardeşim. Ya ben tek başıma geliyorum, Ümit Özdağ’dan bu kadar mı korkuyorsun? Bana karşı yapmış olduğun teşebbüslerin senelerdan beri farkında değil miyim? Teröristleri izletmen gereken adamları benim peşime takmadın mı, birfazlaca insanın peşine taktığın üzere. Yemek yediğim restoranlardan visa kartı ödemelerini toplatmadın mı.

“Sen cumhuriyet tarihinin en büyük kriminalisin”

Senden korkan senin üzere olsun, sen kriminal bir adamsın. Bu bakılırsavin bittiği vakit sen tutuklanacaksın kardeşim. Bunun sen de farkındasın. Sen cumhuriyet tarihinin en büyük kriminalisin. Bundan daha sonra seninle Süleyman bu iş ikimizden birisi ölene kadar devam edecek. Ya sen özür dilersin milletin önünde ya da bu arbede sonuna kadar devam eder. Lakin provokasyonları hiç deneme, her provokasyon teşebbüsünü ağzından içeri tıkarım senin.”