“Onun için üzülüyorum”: öğrenci tecavüzünden bahsediyor

Piper

New member
Videoyu izleyin: “Onun için üzülüyorum” – bir öğrenci tecavüz, fail ve sonuçları hakkında konuşuyor. Video kaynağı: rtl.de

Garip bir adam tarafından zihinsel ve fiziksel olarak yaralandım. Benim hayır basitçe göz ardı edildi.
Benim adım Michelle. Bu kadar güzel bir günün nasıl bu kadar kabusa dönüşebildiğine hâlâ hayret ediyorum. Aslında kendime değerim olan bir yerde. Tecavüze uğradığım günden bahsediyorum. Bağışlama süreci terapim sırasında başladı. Tecavüzcümden nefret etmiyorum. Zamanım nefretle boşa harcanmayacak kadar değerli. Çok gergindim ve başka kadınların başına gelmesinden korktum. Kızgındım çünkü tutuklanması çok uzun sürdü. Mahkemede tecavüzcümle yüzleşmek korkutucuydu ama aynı zamanda, benim yardımımla artık sorumlu tutulacağını bilmek çok güçlendirici bir duyguydu. O bir seri katil. Ve şimdi hapishanede. Onun için üzgünüm. Yabancı kadınlar üzerinde gücünü göstermekten başka ne yapacağını bilemeyen nasıl bir ruh hastası olmalı? Kendime huzur bulması için onu affediyorum. Hayatımı mahvetmesine izin vermek yerine kendim üzerinde çalışıyorum. Çünkü bunu benden başka kimse yapamaz. Cinsel saldırı bizi tanımlamaz. Böyle bir deneyimi işleme gücümüz var.
Ama bunu tek başımıza yapamayız. Yardıma ihtiyacımız var. En profesyonel. Bunun hakkında daha fazla konuşmamız ve paylaşmamız gerekiyor. Çünkü deneyimlerimiz ve duygularımızla yalnız değiliz. Önümüze bakmayı ve acıyı arkamızda bırakmayı başarabiliriz.
Ama sadece birlikte. Daha