Pandemi sürecinde bu hastalık çocuklarda arttı! Çocuklarda tasa bozukluğu nasıl tedavi edilir?

Rex

Global Mod
Global Mod
Amerika’da yapılan araştırmalar doğrultusunda mesleğinin önde gelen isimleri ebeveynleri uyardı. Gençlerin dert bozukluğu rahatsızlığı ile cebelleştiğini ve her 8 yaşındaki çocuğun bir psikolog tarafınca denetim edilmesi gerektiği açıklandı. Çocuklarda telaş bozukluğu nasıl tedavi edilir?

Amerikalı bilim insanlarının yayınladığı habere nazaran pandemi sürecinde telaş bozukluğu ruhsal zahmetinin epey fazla artış gösterdiği belirlendi. Bu durum için bilhassa korku bozukluğunun fazlaca fazla ilerlemiş olan insanların var olduğunu bildiren uzmanlar, psikolog denetiminden bilhassa çocukların dahil, her insanın geçmesi gerektiğini deklare etti.

çocuklarda korku bozukluğu

FİZİKÎ RAHATSIZLIKLARA SEBEBİYET VERİYOR

Bu ay yayınlanan Hastalık Denetim ve Tedbire Merkezlerinden alınan bilgiler, gençlerin %37’sinin Mart 2020’den bu yana zihinsel sıhhatlerinin berbat olduğunu buldu. Bu durumda baş ağrıları, mide ağrıları ve yanmaları üzere fizikî rahatsızlıklarla başa çıkmak zorunda olduklarını açıklandı.

çocuklarda tasa bozukluğu

ÇOCUKLARDA YAYILMAYA BAŞLADI

ABD Önleyici Hizmetler bakılırsav Gücü tarafınca yayınlanan habere bakılırsa, araştırma neticelerinda bilhassa pandemi devrinden daha sonraki süreçte devama eden ruhsal meşakkatlerin, ergenlik başında daha fazla külfet olduğunu, biroldukca çocuğun korku bozukluğu ve depresyonla uğraştığını açıklandı. COVID-19’dan evvel, en son kapsamlı ulusal anket, çocukların %8’inin mevcut bir anksiyete bozukluğuna sahip olduğunu buldu.

çocuklarda korku bozukluğu

8 YAŞINDAN İTİBAREN DENETİM EDİLMESİ GEREK

Uzmanlar bilhassa bu dertlerin 8 ila 18 yaşlar içinde daha hayli baş gösterdiğini ve 12 ila 18 yaş aralığında majör depresyonun yayıldığını söz etti. Uzmanlar ayrıyeten 8 yaşından itibaren her bireyin tertipli olarak denetim ettirilmesi gerektiğini ve bununla alakalı pek hayli tedavinin bulunduğunu işaret etti.

çocuklarda telaş bozukluğu

KORKU BOZUKLUĞU NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Dert bozuklukları tedavi edilerek azaltılabilen, uzun tedavi süreçleri kararında da azaltılabilen ruhsal rahatsızlıklardır. Dert bozukluklarının tedavisinde en çok tercih edilen metotlardan biri psikoterapi uygulamalarıdır. Konuşma terapisi ve bilişsel davranışçı terapi psikoterapi uygulamalarına örnektir. Çocukluk senelerında gözlenen tasa bozukluklarında oyun terapisi de kullanılan formüllerden biridir. Ayrıyeten tasa bozukluklarının tedavi edilmesinde kullanılan prosedürlerden biri de ilaç tedavisidir.