Paris: sanatçı, Eyfel Kulesi’nin 32 metre yüksekliğindeki minyatürünü yapıyor

Piper

New member
Videoyu izleyin: Sanatçı, küçük Eyfel Kulesi’ni Eyfel Kulesi’nin yanına yerleştiriyor.

Hafta sonu Paris’in en ünlü simgesi olan Eyfel Kulesi’ne giden yerli halk ve turistler hayran kaldı. Çünkü birdenbire iki Eyfel Kulesi ortaya çıktı. Bir büyük bir de küçük. Ufaklık hala 32 metre boyunda ve 23 ton ağırlığında. Her şey bu adamın fikriydi: “Merhaba, benim adım Philippe Maindron. Garip olayların yaratıcısıyım. Ve bir rüya gördüm – Eyfel Kulesi’nin bir bebeği olacaktı.” Bebeğin adı Eiffela ve resmen 1 Nisan’da doğdu. Küçük Eyfel Kulesi 3900 büyük ve 9000 küçük metal parçadan oluşuyor ve 330 metre yüksekliğindeki orijinalinin tam karşısında duruyor. Nerede durduğunuza bağlı olarak, her iki kule de aynı boyutta gibi görünüyor. “Eyfel Kulesi’nin tam boyunda çalıştığımızı varsaydık. 10’luk bir ölçekte. Bu da annesinden 10 kat daha küçük olduğu anlamına geliyor. Bu yüzden görsel olarak yanıltıcı olabilir. Çünkü ona hangi açıdan bakarsak bakalım, duruma göre değişir. , sanki iki Eyfel Kulesi veya küçük bir Eyfel Kulesi ve büyük bir Eyfel Kulesi görüyormuşuz gibi veya bebek anne kadar uzun görünebilir ve komik olan da bu — sahip olduğumuz bu bakış açısı fikri uzayda, 3 boyutlu.” Maindron’un “bebek kulesi” fikrine uygun olarak, her 10 dakikada bir Eiffela’dan ağlayan bir bebek sesi yükseliyor, ardından yatıştırıcı bir ninni ve “Eiffela, ben buradayım. Her şey yolunda” diyen bir ses geliyor. Paris’teki insanlar, neredeyse iki hafta boyunca gösterinin tadını çıkarabilirler. Ardından bebek Eyfel Kulesi, Atlantik boyunca bir yolculuğa çıkacak. Daha