SGK en düşük 32.522 TL maaş ile işçi alımına başladı! Müracaatlar ne vakit bitecek?

Musa

New member
Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı (SGK) Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğünde çalıştırılmak üzere 10 kontratlı bilişim uzmanı alımı yapacağını deklare etti. Müracaat koşulları ve tarihine ait merak edilen tüm deyları açıklayan kurum müracaatları online olarak toplamaya başladı. Ayrıyeten kurum deneyim yılı ve yabancı lisan puanına bakılırsa en düşük 32.522 TL en yüksek 36.624 TL maaş ödeyecek. İşte ayrıntılar…

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı bilişim işçisi alımı müracaatları 11 Kasım 2022 tarihinde başlayıp 25 Kasım 2022 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar Meslek Kapısı (www.isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden müracaatlarını online olarak tamamlayabilecek.

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU KAİDELERİ NELER?

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci unsurunda yazılı genel kuralları taşımak.

2. Mühendislik fakülteleri yahut fen edebiyat fakültelerinin 4 yıllık istatistik, matematik yahut fizik kısımlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak ve yükseköğretimi sırasında bilgisayar alanında aldığı derslerde öğrendiği programlama lisanlarına ait evrak yahut üniversitelerin ya da Ulusal Eğitim Bakanlığının onaylı bilgisayar kurslarını bitirdiğine ait sertifika sahibi olmak.

3. Son müracaat tarihi prestijiyle YDS/e-YDS’den taban (E) seviyesinde puan almış olmak. (Yabancı lisan imtihan sonuç dokümanlarının eşdeğerlikleri ve geçerlilik mühleti ile ilgili ÖSYM’nin 06.04.2021 tarihindeki “Uluslararası Yabancı Lisan İmtihanları Eşdeğerlikleri Dökümanı” temel alınacaktır.) ya da lisan yeterliği bakımından bunlara denkliği ÖSYM tarafınca kabul edilen ve milletlerarası geçerliliği bulunan diğer bir evraka sahip olmak yahut yurtiçi/yurtharicinde İngilizce lisanında öğretim yapan üniversitelerden lisans seviyesinde mezun olmak (böyle başvuranların puanlama kriterleri ve fiyat kriterlerinin değerlendirilmesinde İngilizce lisan seviyesi “E” olarak kabul edilecektir) yahut YDS haricindeki İngilizce lisan imtihanlarında YDS (E) düzebir daha muadil Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) İdare Heyeti tarafınca belirlenen puanları almış olmak.

4. Mesleksel iş deneyimin belirlenmesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi takımlı yahut birebir Kanunun 4/B hususu ile 399 sayılı KHK’ye tabi kontratlı statüde ya da 5510 sayılı Toplumsal Sigortalar ve Genel Sıhhat Sigortası Kanununun 4/a hususu kararlarına tabi özel bölümde (mühendis, istatistikçi, programcı, çözümleyici, yazılım uzmanı, süreç tahlil uzmanı, yazılım yahut bilişim proje yöneticisi vb.) bilişim çalışanı olarak prim ödemek suretiyle geçtiği belgelenen hizmet müddetleri temel alınacaktır.

5. Müracaat yapılan kontratlı bilişim uzmanı konumu için istenilen niteliklere ait çalışmalarını belgelemek.

6. Kelam konusu çalışmaların yükseköğrenim mezuniyet tarihinden daha sonra ve ilanın son müracaat tarihindilk evvel prim ödemek suretiyle geçmiş olması ile çalışma durumunun ve müddetlerinin çalıştıkları kurumlardan alacakları onaylı dokümanlarla belgelenmesi.

7. Yükseköğrenimi sırasında bilgisayar programcılığı alanında ders aldığına ait okuldan onaylı belge/transkript ve/veya ders açılım dokümanı yahut Ulusal Eğitim Bakanlığı onaylı programcılık sertifikası ile programlama lisanlarına ait eğitim aldığını belgelemek. Adayların müracaat dilekçeleri ekinde ibraz ettikleri transkriptten, programlama lisanı eğitimini aldığı açıkça belirlenenlerin ayrıyeten ders açılım evrakı ibraz etmelerine gerek yoktur. Programlama lisanı eğitimini aldığı açıkça belirli olmayanların ise okuldan onaylı ders açılım evrakı ibraz etmeleri gerekmektedir.

ÜCRET TABLOSU

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı alım yapılacak işçilere deneyim yılı ve yabancı lisan puanına göre maaş ödemesi yapacak. İşte maaş tablosu;

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ