Sörf: Carissa Moore ve Jack Robinson, Billabong Pipeline Pro’yu kazandı

Piper

New member
Videoyu izleyin: Carissa Moore ve Jack Robinson Hawaii’de sörf yarışmasını kazandı.

Şampiyonların taç giymesi. Olimpiyat şampiyonu ve beş kez dünya şampiyonu olan Hawai’li Carissa Moore ve Avustralyalı Jack Robinson Perşembe günkü yarışmayı kazandı. Toplulukta, Hawaii kıyılarında Billabong Pipeline Pro yarışmasını kazanmak bir hayalin gerçekleşmesidir. Mekan efsane. Çünkü burası dünyanın en ünlü dalgalarından birinin kırıldığı yerdir. Uzun bir süre tur programında yarışma sadece erkeklere yönelikti. Sörfçü Carissa Moore: “Aman Tanrım, çok mutluyum, çok fazla duygu. Sadece bu an. Kadınların Pipeline gibi bir dalgada sörf yapabilmesi birkaç yıl sürdü. Benim için de bir süreçti. Geçen sezonun bitiminden sonra Andy Irons’ı onurlandıran bir etkinlikte galibiyet almak güzel, o benim en sevdiğim sörfçülerden biri ve benim için ayırdığı zamanı her zaman gerçekten takdir etmişimdir. tur. Portekiz’deki ilk galibiyetlerimden biri için oradaydı. Bu çok güzel.” Hawaii’li sörfçü Andy Irons, 2010 yılında 32 yaşında beklenmedik bir şekilde öldü. Burada, Hawaii’de bir efsane olarak kabul ediliyor. Erkekler yarışmasını 25 yaşındaki Avustralyalı Jack Robinson kazandı: Sörfçü Jack Robinson: “Uzun zamandır bunun hayalini kuruyordum. Ve Andy, birkaç kişiyle birlikte en sevdiğim sörfçülerden biriydi. Bu sadece bir onur. tüm bunları burada yaşayabilmek. Sene başındaki tüm o duygular. Sezona nasıl başladığınızı bilmiyorsunuz. İçimde iyi bir his vardı. Ama bu canavarla asla bilemezsiniz.” Ancak, Boru Hattı kesinlikle son günden çok daha canavarca olabilir. İkinci, İtalya’dan Leonardo Fioravanti size bu konuda bir iki şey söyleyebilir. Çünkü burada 17 yaşında bir yarışmada omurgasını kırdı. Ama asla pes etmedim. Ve şu anda Portekiz, Avustralya, ABD ve Tahiti’de daha yeni başlayan turdaki en iyi Avrupalı sörfçülerden biri.