Stefano Denswil tarihi şampiyonluğu kıymetlendirdi: Türkiye’de Trabzonspor’dan nefret ediyorlar

Piper

New member
Spor Toto Muhteşem Lig’in önder ekibi Trabzonspor, 35. hafta müsabakasında alanında konuk ettiği Antalyaspor ile 2-2 birliktee kalarak 38 yıllık .

Trabzonspor’un Hollandalı defans oyuncusu Stefano Denswil, tarihi şampiyonluğu ülkesinin basınından Nos Sport’a kıymetlendirdi.

28 yaşındaki defans oyuncusu, bordo-mavili taraftarların maç bitmeden alana girmeleri hakkında “Taraftarlar alana yarım dakika erken girdi. Bunun niye olduğunu bilmiyorum. her neyse ki hakem ve rakip itiraz etmedi ve saha tekrar boşaldığında maç bitebildi. Maç nitekim bitmiş oldukten daha sonra saha kısa müddette bir daha doldu.” dedi.

“SAKATLIĞI UNUTUYORSUN”

Sakatlığı niçiniyle Antalyaspor maçında oyundan çıkan savunma oyuncusu, son düdükle bir arada büyük bir sevinç yaşaması ile ilgili olarak, “Kutlamalar için bu biçimde bir sakatlığı unutuyorsun” kelamlarını kullandı.

“38 YILDIR BU ANIN HAYALİNİ KURUYORLARDI”

Taraftarların kendisine ağır ilgi gösterdiğini vurgulayan deneyimli futbolcu, “Bir taraftar formamı aldı. başkası ise şortumu istedi. Neredeyse bir arbedeye dönüşüyordu. Anlıyorum, zira 38 yıldan daha sonra fazlaca uzun vakittir bunun hayalini kuruyorlardı. Fakat işler biraz denetimden çıktı” diye konuştu.

“BİZE HER YER TRABZON”

Dünyanın her yerinden biroldukça tebrik bildirisi aldığını da belirten Denswil, “Bazı taraftarlar kalp krizi geçirdi. Bu cümbüşe gölge düşüren bir durumdu. Umarım onların sıhhat durumu da yeterlidir. ondan sonrasında kent meydanında dev bir cümbüş düzenlendi. Kulüp bizi oraya gitmememiz konusunda uyardı. Taraftarların çok sevgi gösterisinde bulunabilecekleri açıklandı. Gitmememiz söylendi. Ben de konutumda küçük bir parti ile şampiyonluğu kutladım.

Dünyanın her yerinden tebrik bildirileri aldım. Hatta Amerika’dan bile… Lahey ve Rotterdam’dan da Trabzon’daki partiye emsal partiler düzenlendiğini gördüm. Bu taraftarların “Bize her yer Trabzon’ telaffuzunu gerçek kılıyor” biçiminde konuştu.

“İNSANLAR TRABZON’DAN NEFRET EDİYOR”

Bordo-mavili ekibi İtalya’nın dev ekibi Napoli’ye benzeten Denswill, Türkiye’deki taraftarların Trabzonspor’dan nefret ettiğini vurgulayarak şunları söylemiş oldu:

“Gittiğimiz her yerde beşerler Trabzon’dan nefret ediyor. Aslında Türkiye’nin Napoli’siyiz. Bu onu artık daha da güzelleştiriyor. Bu nefret bize yalnızca kazanmamız için daha fazla motivasyon verdi.” dedi.