Tartışma devam ediyor: Lucescu’dan Jorge Jesus’a yanıt! Fenerbahçeli futbolcular ve taraftarlar hakkında skandal açıklama!

Piper

New member
UEFA Avrupa Ligi B Kümesi birinci maçında İstanbul’da Fenerbahçe’ye mağlup olan Dinamo Kiev’de Rumen teknik adam Mircea Lucescu ile sarı-lacivertli takımın Portekizli teknik adamı Jorge Jesus kelamlı hengame devam ediyor.

Sarı-lacivertli grubun zaferiyle sonuçlanan müsabakanın akabinde Rumen teknik adam “Fenerbahçe’yi tebrik ediyorum lakin Avrupa düzeylerinde bu biçimde oynamamalı. Çok fazla faul yaptılar. Oyuncularım hastanelik oldu. Kalecim sakatlandı. Anlayın beni” açıklamasında bulunmuş, Portekizli teknik adam Jesus ise Lucescu’nun açıklamalarına “Lucescu’ya hayli hürmet duyuyorum. Kendisi teknik yönetici olarak kalitesini kanıtlamış isim. Ona şu biçimde tavsiyede bulanayım, istatistiklere bakabilir. Kaç tane faul yaptıklarını bakılırsabilir. Maçı nasıl izledi bilmiyorum fakat güzel tahlil etmedi. Kiev daima Fenerbahçe oyuncularına faul yaparak durdurmaya çalıştı. Kalecileri daima yerdeydi. O maçı nasıl görüyor bilmiyorum fikrine hürmet duyuyorum. İstatistiklere baktığında yanıldığını bakılırsacektir.” biçiminde cevap vermişti.

“FENERBAHÇELİ FUTBOLCULAR KENDİLERİNİ YERE ATTI”

Bu kere Rumen teknik adam Lucescu, Portekizli çalıştırıcı Jesus’un açıklamalarına karşılık verdi. Rumen basınına konuşan 77 yaşındaki teknik adam sarı-lacivertli takımın taraftarları ve futbolcuları hakkında skandal açıklamalarda bulundu. Rumen teknik adamın açıklamaları sarı-lacivertli toplulukta reaksiyon topladı.

“İstanbul’da neler oldu?” sorusuna cevap veren Lucescu, “Fenerbahçe maçı boğa güreşi üzereydi. Maçın birinci dakikalarında Fenerbahçeli futbolcular kendilerini yere atıyorlardı. daha sonradan agresif davranmaya başladılar ve sonuna kadar bu biçimde devam ettiler. Çok bir agresiflik gösterdiler” dedi.

“ŞİDDETE TEŞVİK EDİLDİLER”

Fenerbahçeli futbolcuların şiddete teşvik edildiğini vurgulayan Rumen çalıştırıcı, “Fenerbahçeli futbolcuların üzerinde baskı vardı. Şiddete teşvik edildiler ve şiddetle karşılık verdiler. Bu maçtan evvel rövanştan ve intikamdan bahsediyorlardı. Biz onları Şampiyonlar Ligi’nden eledikten daha sonra” açıklamasını yaptı.

“FENERBAHÇE TARAFTARI ALANA ELLERİNE NE GEÇERSE ATTILAR”

Mircea Lucescu son olarak “Maçın hakemini beğendiniz mi?” sorusuna “Hakem fecî derecede hoşgörülüydü. Bu Fenerbahçe’nin sert oynamasına müsaade verdi. Fenerbahçe taraftarının baskısına boyun eğdi. Taraftarlar alana ellerine ne geçerse attılar. Bize hakaret ettiler” yanıtını verdi.