TENMAK en az lise mezunu işçi arıyor! Müracaat bilgileri neler?

Musa

New member
Türkiye Güç, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu, Bilgi Hazırlama ve Denetim İşletmeni, Mühendis, Tekniker ve Teknisyen takımlarında işçi alımı yapacağını deklare etti. 15/7/2018 tarihindeki ve 30479 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 4 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 687/1 unsuru kapsamında 375 sayılı Kanun Kararında Kararnamenin ek 27. unsuruna bakılırsa idari hizmet kontratı uyarınca istihdam edilecek olan adaylardan en az lise mezunu olma kaidesi aranıyor. Müracaat kuralları ve tarihine kadar merak edilen tüm bilgileri açıklayan kurum, KPSS 70 puan koşulu arıyor.

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

TENMAK işçi alımı müracaatları 12 Eylül 2022 tarihinde başlayıp 21 Eylül 2022 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar müracaatlarını e-Devlet üzerinde Türkiye Güç, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Meslek Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden online olarak gerçekleştirebilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci unsurunda sayılan genel kuralları taşımak,

b) Giriş İmtihanı ayrıntıları Tablosunda belirtilen 01, 02, 03, 04, 05, 06 ve 07 nolu kümelere başvuracak adaylar için; ilgili lisans kısımlarının birinden yahut bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt ortasındaki yahut yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarının birinden mezun olmak ve ÖSYM tarafınca 2020 yılında yapılan Kamu Çalışanı Seçme İmtihanı (KPSS-Lisans)’ndan KPSSP3 puan tipinden minimum 70 (yetmiş) puan almış olmak,

c) Giriş İmtihanı ayrıntıları Tablosunda belirtilen 08, 09, 10 ve 11 nolu kümelere başvuracak adaylar için; iki yıllık meslek yüksekokullarının tabloda belirtilen ilgili kısımlarından mezun olmak ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt haricindeki öğretim kurumlarının birinden mezun olmak ve ÖSYM tarafınca 2020 yılında yapılan Kamu Çalışanı Seçme İmtihanı (KPSSÖn Lisans)’ndan KPSSP93 puan cinsinden taban 70 (yetmiş) puan almış olmak,

ç) Giriş İmtihanı ayrıntıları Tablosunda belirtilen 12, 13 ve 14 nolu kümelere başvuracak adaylar için; mesleksel ve teknik eğitim veren liselerin tabloda belirtilen ilgili kısımlarından mezun olmak ve ÖSYM tarafınca 2020 yılında yapılan Kamu İşçisi Seçme İmtihanı (KPSSOrtaöğretim)’ndan KPSSP94 puan tipinden minimum 70 (yetmiş) puan almış olmak,

d) Mühendis ve Avukat konumuna başvuracak adaylar için; İngilizce lisanından geçerliliği bulunan YDS’den en az 60 (altmış) puan almış olmak yahut lisan yeterliliği bakımından buna denkliği ÖSYM tarafınca kabul edilen öbür bir evraka sahip olmak, e) Avukat durumuna başvuracak adaylar için; avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak.

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ