Ticaret Bakanlığı 2500 memur alımı yapacak! Ofis Çalışanı, Gümrük Koruma Memuru, Muayene Memuru

Musa

New member
Resmi Gazete’de yayınlanan ilana bakılırsa; Ticaret Bakanlığı bünyesine farklı takımlarda memur alımı yapılacak. Müracaatlar dijital ortamda 21.11.2022-30.11.2022 tarihleri içinde son müracaat tarihi prestijiyle saat 17:00’a kadar alınacaktır. Pekala Ticaret Bakanlığı müracaat kuralları neler?

• Sözlü İmtihan ile Kontratlı Muayene Memuru,

• Uygulamalı (Fiziki Yeterlilik) ve Kelamlı İmtihan ile Kontratlı Gümrük Koruma Memuru,

• KPSS puan sıralaması temel alınmak suretiyle Kontratlı Ofis Çalışanı alınacaktır.

• 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci unsurunda belirtilen genel koşulları taşımak,

• Giriş imtihanının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü prestijiyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1987 ve ondan sonrasında doğanlar başvurabilecektir.),

• En az dört yıllık eğitim veren fakülte ve yüksekokulların hukuk, milletlerarası bağlar, siyaset bilimi ve memleketler arası ilgiler, iktisat, iktisat, kamu idaresi, siyaset bilimi ve kamu idaresi, işletme, maliye, ekonometri, çalışma iktisadı ve sanayi ilgileri, istatistik, memleketler arası ticaret ve lojistik, milletlerarası ticaret ve işletmecilik, milletlerarası ticaret ve finans, finans ve bankacılık, gümrük işletme ile muhasebe ve finans idaresi kısımlarından ya da bunlara denkliği/eşdeğerliliği Yükseköğretim Konseyi tarafınca onaylanmış yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarının üstte belirtilen kısımlarından mezun olmak, (Adayların, kelam konusu kısımlara denk/eşdeğer sayılan kısımlardan mezun olmaları halinde YÖK tarafınca onaylanmış denklik/eşdeğerlik evraklarını jpeg formatında tarayarak müracaat sistemine eklemeleri gerekmektedir.),

• ÖSYM tarafınca 2022 yılında yapılan Kamu İşçisi Seçme İmtihanından, KPSS P3 puan cinsinden 70 (yetmiş) ve üzeri puan almak,

• 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci unsurunda belirtilen genel kuralları taşımak,

• Giriş imtihanının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü prestijiyle otuz yaşını doldurmamış olmak (01.01.1992 ve çabucak sonrasında doğanlar başvurabilecektir.),

• En az dört yıllık eğitim veren fakülte ve yüksekokulların hukuk, memleketler arası ilgiler, siyaset bilimi ve memleketler arası bağlantılar, iktisat, iktisat, kamu idaresi, siyaset bilimi ve kamu idaresi, işletme, maliye, ekonometri, çalışma iktisadı ve sanayi bağları, istatistik, milletlerarası ticaret ve lojistik, memleketler arası ticaret ve işletmecilik, memleketler arası ticaret ve finans, finans ve bankacılık, gümrük işletme ile muhasebe ve finans idaresi kısımlarından ya da bunlara denkliği/eşdeğerliliği Yükseköğretim Konseyi tarafınca onaylanmış yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarının üstte belirtilen kısımlarından mezun olmak, (Adayların, kelam konusu kısımlara denk/eşdeğer sayılan kısımlardan mezun olmaları halinde YÖK tarafınca onaylanmış denklik/eşdeğerlik evraklarını jpeg formatında tarayarak müracaat sistemine eklemeleri gerekmektedir.),

• ÖSYM tarafınca 2022 yılında yapılan Kamu Çalışanı Seçme İmtihanından, KPSS P3 puan cinsinden 70 (yetmiş) ve üzeri puan almak,

• Erkeklerde en az 172 cm, bayanlarda ise en az 165 cm uzunluğunda olmak,

• Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden nazaranvini devamlı yapmasına pürüz olabilecek akıl hastalığı yahut bedensel özürlü olmadığını, psikiyatrik bir hastalığı, kişilik bozukluğu, nörolojik rahatsızlığı, şaşılığı, körlüğü, gece körlüğü, renk körlüğü, işitme kaybı, topallık, kekemelik, kas yahut iskelet sisteminde hareket kısıtlılığı ve gibisi maniler bulunmadığını belirten ve “Yurdun her yerinde misyon yapabilir ve silah kullanabilir” ibareli sıhhat şurası raporu almak (Söz konusu rapor atanmaya hak kazanan adaylardan evrak teslim sürecinde istenilecek olup, müracaat basamağında istenilmeyecektir.)

• 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci hususunda belirtilen genel kuralları taşımak,

• En az iki yıllık eğitim veren ve yüksekokulların ofis idaresi ve yönetici asistanlığı, insan kaynakları idaresi, adalet, dış ticaret, maliye, işletme idaresi, muhasebe ve vergi uygulamaları, lojistik, bankacılık ve sigortacılık, halkla ilgiler ve tanıtım, bilgi idaresi, bilgisayar programcılığı ile bilgi teknolojileri ya da bunlara denkliği/eşdeğerliliği Yükseköğretim Şurası tarafınca onaylanmış yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarının üstte belirtilen kısımlarından mezun olmak, (Adayların, kelam konusu kısımlara denk/eşdeğer sayılan kısımlardan mezun olmaları halinde YÖK tarafınca onaylanmış denklik/eşdeğerlik dokümanlarını jpeg formatında tarayarak müracaat sistemine eklemeleri gerekmektedir.),

• ÖSYM tarafınca 2022 yılında yapılan Kamu Çalışanı Seçme İmtihanından, KPSS P93 puan cinsinden 70 (yetmiş) ve üzeri puan almak.
BAŞVURU BİLGİLERİ

Başvurular dijital ortamda 21.11.2022-30.11.2022 tarihleri içinde son müracaat tarihi prestijiyle saat 17:00’a kadar alınacaktır. İmtihana başvurmak isteyen adaylar, Meslek Kapısı ( ) üzerinden müracaatlarını gerçekleştirecektir. Posta ile yahut öteki hallerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Aranan koşullardan rastgele birini taşımadığı tespit edilen adayların başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır. Müracaat, yerleştirme ve fiziki yeterlilik imtihan sonuçları ile kelamlı imtihan tarihi, saati ve yeri ondan sonrasında www.ticaret.gov.tr internet adresinin Duyurular kısmında ilan edilecektir. Ayrıyeten adaylar imtihanlarına ait tüm ayrıntıları çabucak sonrasında Meslek Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir