Vitor Hugo: Şampiyonluğumuz, 2011’de yaşanan skandal niçiniyle 8. şampiyonluk olarak anılıyor

Piper

New member
Evinde ağırladığı Antalyaspor ile 2-2 birliktee kalarak bitime 3 hafta kala şampiyonluğu garantileyen Trabzonspor’da başarılı defans oyuncusu Vitor Hugo, bordo-mavili kadroyla yaşadığı tarihi şampiyonluk hakkında açıklamalarda bulundu.

Brezilya basınından UOL Esporte’ye konuşan 30 yaşındaki savunma oyuncusu “Cumartesi yaşananlarla hiç bir şey kıyaslanamaz. Maç bittiğinde bütün stadyum çöktü resmen! Taraftarlar alana indi. Çılgındı. Sokaklardaki sevinç etkileyiciydi.” diye konuştu.

“REKOR MÜDDETTE İYİLEŞTİM”

Yaşadığı sakatlık daha sonrasında beklenenden erken müddette düzgünleştiğini vurgulayan Vitor Hugo, “Normalde önümüzdeki dönem alanlara dönebilirdim. Tedavinin bir modülü olarak Brezilya’ya gittim. Allah’a teşekkürler… Rekor müddette güzelleştim. Arkadaşlarıma, aileme, tabiplere fizyoterapistlere teşekkür ederim.” dedi.

“YAŞANAN SKANDAL niçinİYLE 8. ŞAMPİYONLUK OLARAK ADLANDIRILIYOR”

Trabzonspor’un bu dönem elde ettiği şampiyonluğu 8. şampiyonluk olarak görmesine de değinen deneyimli stoper şunları söylemiş oldu:

“2010-11 döneminde Fenerbahçe ile yaşanan skandal niçiniyle kulüp bu şampiyonluğu 8. şampiyonluk olarak isimlendiriyor. Tanım edilemez bir memnunluk. Şampiyon olduk. Bu başarıyı hak ettik mi? Kesinlikle!”