“Yardım etmeliyiz” – Sally Özcan Türkiye’deki deprem üzerine

Piper

New member
Videoyu izleyin: “Yardım etmeliyiz” – Türkiye’deki deprem üzerine Sally Özcan.

Türkiye ve Suriye’deki şiddetli depremi duyduğumda çok şaşırdım ve çok üzüldüm. Tüm korkunç resimleri gördüğümüzde hepimiz bunun boyutunu anladık. Benim de Türkiye’de hala birçok ailem var. Sayısız insan şu anda diri diri gömülüyor. Tüm ailelere ve ailesini ve arkadaşlarını kaybeden tüm insanlara yürekten başsağlığı diliyorum.
Ve ikinci düşünce doğrudandı: Yardım etmeliyiz! Ve çok çabuk anladım: Bir şeyler yapmalıyız. Çok net düşünmeliyiz. Sonra kendiliğinden bir yardım kampanyası başlattı ve yardım kolilerini paketlemeye karar verdi.
Topluluğumu bağış paketleri göndermeye çağırdım. Hijyen paketleri, mama ve bebek paketleri ve sonra bize göndermesi gibi bir şey. Şimdiden binlerce yardım paketini kabul ettik ve şu anda tırlarımızla Türkiye’ye veya Suriye’ye götürüyoruz.
Ve şimdi hepinizden yardım istemek için #VOXvoice’umu kullanıyorum. Ve gıda paketleri bozulmayan gıdalar içermelidir. Fındık ve tohum gibi bir şey ama aynı zamanda pirinç, waffle, mısır waffle gibi. Et ve peynir yok. Özel bebek paketleri de çok önemli çünkü orada bebeklerin giysilere, sıcak tutan giysilere ihtiyacı var. Yiyeceklere ihtiyaçları var, çocuk bezlerine ihtiyaçları var. Hijyen paketleri de önemlidir. Bu, diş fırçası, diş macunu, duş jeli, vücudunuz için ihtiyacınız olan her şey demektir.
Birinin yardıma ihtiyacı varsa ve insanların ihtiyacı varsa, o zaman nereden geldiklerinin veya neye inandıklarının önemli olmadığını düşünüyorum. İster toplayıp ayni bağış yapabilirsiniz, isterseniz de yardım kuruluşlarına bağışta bulunabilirsiniz. Hepimizin katkı yapabileceğimize inanıyorum.