YÖK KPSS 85 puan ile Uzman Yardımcısı alımı yapıyor! Müracaat bilgileri neler?

Musa

New member
Yükseköğretim Heyeti Başkanlığında çalıştırılmak üzere, 9. dereceli, toplam 15 Yükseköğretim Konseyi Uzman Yardımcısı alımı yapılacak. Müracaat kaideleri ve formuna ait merak edilen tüm bilgileri açıklayan kurum, adaylardan en az KPSS 85 puan kaidesi arıyor. İşte ilanda yer alan öbür tüm konular…

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Yükseköğretim Konseyi Başkanlığı işçi alımı müracaatları 20 Ocak 2023 tarihinde başlayıp 3 Şubat 2023 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar elektronik ortamda doldurulacak Yükseköğretim Şurası Uzman Yardımcılığı Yarış İmtihanı Müracaat Formu (son 6 ay ortasında çekilmiş vesikalık fotoğraf yapıştırmak suretiyle) ile birlikte Yükseköğretim Heyeti Başkanlığı Üniversiteler Mahallesi 1600. Cadde No: 10 06800 Bilkent/Çankaya/ANKARA adresine şahsen, elden yahut posta yoluyla müracaatta bulunacak.

BAŞVURU KURALLARI NELER?

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci hususunun birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel koşulları taşımak.

2) 2021 yahut 2022 yılında yapılan KPSS Lisans(A) kümesi imtihanı kararında, üstteki tabloda yer alan uzmanlık alanlarının karşılarında belirtilen puan cinsine göre minimum 85 puana sahip olmak.

3) Yurtarasında en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin üstteki tabloda belirtilen kısım yahut kısma denkliği Yükseköğretim Şurası tarafınca kabul edilen yurtiçi yahut yurtharicindeki kısımlardan birini bitirmiş olmak.

4) 01.01.2023 tarihi prestijiyle 35 yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1988 tarihinde yahut bu tarihten daha sonra doğmuş olmak.)

5) Devamlı olarak misyon yapmasına mahzur olabilecek, daimi beden ya da akıl hastalığı ile beden sakatlığı ya da mahzuru bulunmamak.

6) Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak.

RESMİ İLAN METNİ