Yüzüncü Yıl Üniversitesi en az lise mezunu işçi alımı! Müracaat için bugün son…

Musa

New member
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4. hususunun (B) fıkrası uyarınca Eczacı, Ebe, Hemşire, Sıhhat Teknikeri, Röntgen Teknisyeni, Laborant, Başka Sıhhat İşçisi, Ofis Çalışanı, Paklık bakılırsavlisi, Sürücü, Güvenlik nazaranvlisi, Teknisyen ve Veteriner Hekim Takımlarına kontratlı işçi alımı yapacağını deklare etti. Müracaat kaideleri ve tarihine ait merak edilen tüm bilgileri açıklayan kurum, en az lise adaylar içinden istihdam sağlayacak. Yerleştirme sürecinde ise KPSS puan sıralaması temel alınacak.

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi işçi alımı müracaatları 17 Kasım 2022 tarihinde başlayıp 1 Aralık 2022 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İşçi Dairesi Başkanlığı /VAN adresinde yer alan üniversitenin İşçi Daire Başkanlığına gerekli evraklar ile bir arada şahsen müracaatta bulunmaları gerekiyor. Posta yolu ile yapılan müracaatlar mutlaka kabul edilmeyecek.

GEREKLİ BELGELER

1- İş Talep Müracaat Formu (“www.yyu.edu.tr” sayfasından ulaşılabilecek müracaat formu bilgisayar ortamında eksiksiz olarak doldurulacaktır.)

2- Tahsil Dokümanı (barkotlu e-devlet çıktısı yahut tahsil evrakının bir sureti )

3- İstenilen senelera ilişkin KPSS (B) kümesi imtihan sonuç evrakının internet çıktısı. Sonuç dokümanı ÖSYM kayıtları ile denetim edilecektir Yanlış beyanda bulunanların müracaatları geçersiz sayılacaktır. (Eczacı durumu hariç)

4- Eğitim yahut kurs evrakı istenilen durumlarda istenilen eğitim dokümanının aslı ya da “aslı gibidir” onaylı sureti,

5- Çalışma dokümanı istenilen konumlarda nazaranv yaptığı ilgili firma, kurum yahut kuruluşlardan alacağı yazı ve bunu destekleyen Toplumsal güvenlik kurumundan alacağı hizmet döküm cetveli,

6- İsimli Sicil Kaydı.

7- Askerlikle ilişiğinin olmadığına dair evrak.

8- 2 Adet Fotoğraf 9- Kimlik Fotokopisi

BAŞVURU ŞARTLARI

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

b) Kamu haklarından yoksun bulunmamak.

c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü hususunda belirtilen müddetler geçmiş olsa bile; taammüden işlenen bir cürümden dolayı bir yıl yahut daha fazla mühletle mahpus cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı hatalar, Anayasal nizama ve bu tertibin işleyişine karşı hatalar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı berbata kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, hatadan kaynaklanan malvarlığı kıymetlerini aklama yahut kaçakçılık hatalarından mahkum olmamak.

d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş yahut askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya ertelenmiş yahut yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

e) 657 Sayılı Kanunun 53 üncü hususu kararları gizli kalmak kaydıyla, misyonunu devamlı yapmasına mani olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

ÖZEL MÜRACAAT ŞARTLARI

1- Lisans ve Önlisans mezunu olanlar için 2022,Ortaöğretim mezunu (lise ve Dengi) olanlar için ise 2020 yılı KPSS imtihanına girmiş olmak. (Lisans mezunları için KPSS P3, Ön lisans mezunları için KPSS P93, Ortaöğretim mezunları için KPSS P94 puanı temel alınacaktır.) Adayların 2020 yılı KPSS puanının, başvurduğu nitelik kodunda aranan tahsil koşuluna uygun olması gerekmektedir NOT : Müracaat müddeti içerisinde ÖSYM tarafınca 2022 yılı Ortaöğretim KPSS sonuçlarının açıklanması halinde, belirtildiğı tarih prestijiyle 2020 yılı KPSS evrakları alınmayacak olup, yerine 2022 yılı KPSS dokümanları alınacaktır.

2- Başvuracak adayların, başvurduğu nitelik kodunun karşısında yer alan aranılan niteliklerin tamamını taşıyor olması ve bunu belgelendirmeleri gerekmektedir

3- Rastgele bir Toplumsal Güvenlik Kurumundan emeklilik yahut yaşlılık aylığı almıyor olmak.

4- Nöbet tarzı çalışmaya mani bir durumumun bulunmaması.

5- Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B hususunun “böyle istihdam edilenler, hizmet mukavelesi temellerine muhalif hareket etmesi niçiniyle kurumlarınca kontratlarının feshedilmesi yahut mukavele devri içerisinde Bakanlar Konseyi sonucu ile belirlenen istisnalar hariç mukaveleyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların kontratlı işçi durumlarında istihdam edilemezler” kararı mucibince bu hususa alışılmamış durumu tespit edilenlerin atamaları yapılmayacaktır.

6- 17.04.2021 tarihindeki ve 31457 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu mucibince atanmaya hak kazanan adaylar hakkında arşiv araştırma kararınun müspet olması gerekmektedir.

RESMİ İLAN METNİ