11 yıl ortadan daha sonra Galatasaray’ın maçını izleyen eski lider Adnan Polat’tan tenkit: Gelmemek daha düzgündü

Piper

New member
Spor Toto Muhteşem Lig’in 7. haftasında meskeninde ağırladığı Konyaspor’u 2-1 mağlup eden Galatasaray, maç ziyadesiyle liderlik koltuğuna oturdu.

Sarı-kırmızılı grubun eski lideri Adnan Polat, müsabaka daha sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

22 Mart 2008’den 14 Mayıs 2011 tarihine kadar sarı-kırmızılı grubun başkanlığını yapan yapan Adnan Polat, başkanlık koltuğundan ayrıldığından bu yana birinci sefer Galatasaray’ın bir maçını takip etti.

“YARDIMCI OLACAĞIMIN KELAMINI VERDİM”

‘bir daha idarede vazife alacak mısınız?’ halinde gelen bir soruya Polat, “Yönetim değil ancak ben Dursun liderle da konuştum; benim üzerime düşen bir şey var ise Galatasaray’a faydalı olabileceğim bir şey var ise ki var, o da inanıyor. O konularda yardımcı olacağımın kelamını verdim. Vakit zaman da bir ortaya gelip görüşüyoruz, Galatasaray’ı projeleriyle ilgili olarak” karşılığını verdi.

“ELİMDEN GELENİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİM”

Galatasaray’a hangi konularda yardımcı olacağına da açıklık getiren Adnan Polat, ”Gayrimenkullerle ilgili mevzu bir tanesi, öbür mevzular da var. Şu anda bilhassa gayrimenkullerle, Florya ve yeni yapılacak kamp tesisiyle ilgili çalışmalar var. Dursun beyefendi de otel dalından olduğu için vakit zaman benden görüşler, yardımlar istiyor. Ben de elimden geleni yapmaya çalışıyorum, yapmaya da devam edeceğim” formunda konuştu.

“GALATASARAY BUGÜN MAKÛS OYNADI”

Galatasaray’ın Konyaspor karşısında âlâ oynamadığını lisana getiren Adnan Polat, “Florya’ya, Okan’a (Buruk) takviye için gittim. Lider da nezaket gösterdi o beni ağırladı. Bugün de maça davet etmişti, geldim. En son mali genel heyette alınan karar sonucunda artık Galatasaray’ın birtakım şeyleri idrak ettiğini, şu sıkıntı günlerde birlik ve birliktelik gerektiğini onlar da gösterdiler. İnşallah bunlar tekerrür etmez. Geldim fakat oysaki epey büyük huzur arasındaymişim. Bu ne gerilim, öldüm. Gelmemek daha güzeldi. Geçtiğimiz maçlarda daha düzgün oynuyordu Galatasaray, bugün futbol olarak berbattı. Hakemi de beğenmedim. İki kadro da bence düzgün oynamadı fakat yeterli olan tek bir şey vardı; galip gelmemiz, Galatasaray taraftarıyla bir ortada olmak. İnşallah bu iki haftalık orta da Galatasaray’a ekibi hazırlamak için Okan hocaya vakit kazandırır. Daha âlâ bir Galatasaray nazaranceğimizi umut ediyorum, zira o ışık var” sözlerini kullandı.