Abdullah Avcı: Bu skor nasıl oldu, anlamak mümkün değil

Piper

New member
Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, 5-2 yenildikleri Antalyaspor maçı daha sonrası yayıncı beIN Sports’a, “Bu oyuna artık oyuncu değişikliği üstünden bakılmaz. Bu tertip oyunudur. İki kadro istikrarlı başladı. İki durumumuz vardı atamadık. Ayakta kalmamız gereken yerde golü yedik. Oyun bizim elimizdeydi. Lakin bu skor nasıl oldu onu anlamak mümkün değil” açıklamasını yaptı.

Bireysel yanılgılardan buraya geldik” diyen Avcı, “Oyunun karşılığı olmayan bir sonuçla ayrıldık. Rakibi tebrik edeceğiz yapacak bir şey. Trabzonspor bu ülkenin hoş bir grubu bu manada biraz hürmet istiyorum” tabirlerini kullandı.

Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Avcı, birinci yarıda istikrarlı bir oyun olduğunu belirterek, yedikleri birinci gol öncesi iki değerli konumu değerlendiremediklerini söylemiş oldu.

Maçın, ortada bir oyun olduğunu söz eden Avcı, şöyleki konuştu:

“daha sonrasında oyun tıpkı biçimde devam ederken ayakta kalmamız gereken yerde yaptığımız bir penaltıyla 2-0 mağlup duruma düştük. Devre biterken golü bulduk ve içeri girdik. İçeri girdikten daha sonra da oyunsal olarak formasyonda bir değişiklik yaptık. Üçlüyü kurup oyunu büsbütün domine edip elimize aldık. Oyunun aslına bakarsan gol getireceği aşikardı. 2-1 gerideyken topumuz direkten döndü. daha sonra yeniden devam ettik, 2-2’yi yakaladık. Teknik adam olarak dışarıdan oyunu seyrederken oyunu kazanacağımızı gösteriyordu. Rakip ikinci yarı oyuna hakim olamadı, topu tutamadı.”

Rakipleri karşısında 3-2 geride oldukları kısımda de oyuna bir daha hakim olduklarını ve bir toplarının direkten döndüğünü vurgulayan Avcı, “O top döndükten daha sonra dördüncü golü yedik. daha sonrasındasında oyun enteresan oldu. Oyun olarak bugün bunu hak etmediğimizi düşünüyorum. Lakin futbolun ortasında bunlar var.” tabirlerini kullandı.

Trabzonspor’un geçen dönemin şampiyon grubu olduğunu hatırlatan Avcı, “Üç maç geride kaldı ikisini kazandık, birini kaybettik. Buradan kuvvetli bir biçimde çıkıp çarşamba ve pazar maçlarına hazırlanacağız. Ağustos ayı bu biçimde gidecek. Antalya’da hem zihinsel hem fizikî bu mevsimde maç oynamak kolay değil. Bugün kaybettik. Rakibi tebrik ediyoruz. Trabzonspor, Türk futbolunun domine taşlarından bir tanesi. Saygıyı hak ettiğini düşünüyorum. Bunu belirteyim” değerlendirmesinde bulundu.