‘Ağrım var’ diyerek Galatasaray maçında oynamamıştı! Abdülkadir Ömür hakkında fazlaca konuşulacak iddia!

Piper

New member
Spor Toto Harika Lig’in son şampiyonu Trabzonspor, 4. hafta müsabakasında dün akşam konutunda ağırladığı Galatasaray ile 0-0 birliktee kaldı. Gol sesinin çıkmadığı müsabakada Karadeniz takımının yeni transferi Jean-Philippe Gbamin bordo-mavili formayı birinci sefer terletti.

Evinde ağırladığı Galatasaray ile birliktee kalan Abdullah Avcı idaresindeki Trabzonspor, iç alandaki yenilmezlik serisini sürdürdü.

Geçen dönem ligi şampiyon olarak tamamlayan bordo-mavililer, 8 Mart’ta 2021’de Aytemiz Alanyaspor’a 3-1 kaybettiği 29. hafta maçından daha sonra alanında 538 günlük müddette yenilgi yüzü görmedi. Trabzonspor, kelam konusu müsabakanın akabinde 2020-21 döneminde 6 iç saha maçında 4 galibiyet, 2 birliktelik elde etti.

GEÇEN DÖNEMİ NAMAĞLUP TAMAMLADI

Trabzonspor, geçen dönem lig boyunca iç saha maçlarında hiç mağlup olmadı. Fırtına konutunda onadığı 19 lig maçında 12 galibiyet, 7 birliktelik alarak 43 puan toplamış ve konutunda en çok puan toplayan grupların başında gelmişti.

Bordo-mavili ekip, bu dönem da ligde taraftarı önünde çıktığı Atakaş Hatayspor ve Galatasaray müsabakalarından namağlup ayrıldı. İç alandaki başarılı grafiğini sürdüren Trabzonspor, konutundaki son 28 müsabakada 17 galibiyet, 11 birliktelikle yenilmezlik serisi yakaladı.

Trabzonspor, kelam konusu iç saha müsabakaların 1’inde Altay ile alanındaki bakım çalışmaları niçiniyle Atatürk Olimpiyat Stadı’nda karşılaşırken alandan 2-1’lik galibiyetle ayrıldı.

ABDÜLKADİR ÖMÜR HAKKINDA ÇOK KONUŞULACAK İDDİA

Trabzonspor’da Teknik Yönetici Abdullah Avcı, Galatasaray maçında sakatlığı niçiniyle forma giyemeyen Abdülkadir Ömür’ün durumuna açıklık getirirken oyuncuyla ilgili hayli konuşulacak bir argüman ortaya atıldı.

‘AĞRIM VAR’ DİYEREK GALATASARAY MAÇINDA OYNAMAMIŞTI

Abdullah Avcı, yetenekli oyuncuyla ilgili “Abdülkadir Ömür’ün ağrısı vardı. MR çektirdi ve pak çıktı. Ağrısı devam edince tasarruf olarak geri çektik.” formunda bir açıklama yaparken genç yıldız hakkında sürpriz bir transfer söylentisi çıktı.

“BURAK YILMAZ’IN YANINA GİTMEK İSTİYOR”

Fotomaç Genel Yayın Direktörü Zeki Uzundurukan, A Spor ekranlarında Abdülkadir Ömür’ün ekipten ayrılarak Fortuna Sittard’a transfer olmak istediğini öne sürerek şunları söylemiş oldu:

“Ağrılarının da olmadığını biliyoruz. Kulübe gelmiş ‘Ben oynamak istemiyorum, gitmek istiyorum. Benim bonservisimi verin ben gitmek istiyorum’ demiş. İdare de ‘Teklif getir, konuşalım’ demiş. Bugün Abdülkadir’le ilgili karar verilecek. Muhtemelen gidecek oyunculardan biri Abdülkadir Ömür olacak. Burak Yılmaz’ın grubuna gitmek istiyormuş. Oraya gidecek herbiçimde.

PROFESYONELLİĞE SIĞMAZ

Abdülkadir Ömür’ün yaptığı profesyonelliğe sığmaz. Kadro arkadaşların, teknik heyeti sevmiyorsun, bu taraftara nasıl kıydın? Bu taraftar seni bağrına bastı. Sen bu biçimdesine bir maçta ‘ben gitmek istiyorum’ diyorsun. Ben Abdülkadir Ömür’ün sonunu Barış Memiş’e benzetiyorum”

KOPENHAG MAÇINDA REAKSİYON GÖRDÜ

Bu dönem bordo-mavili forma ile 4 maça çıkan 23 yaşındaki futbolcu, kadrosuna 1 gol 1 asistlik katkı sağladı. Genç yetenek Şampiyonlar Ligi play-off çeşidinde Danimarka müsabakasında 66. dakikadan oyundan alınırken taraftarlardan reaksiyon görmüştü.