Bakanlık KPSS 70 puan ile işçi alımı yapıyor! Müracaat için yarın son gün..

Musa

New member
Ticaret Bakanlığı taşra teşkilatında Genel Yönetim Hizmetleri Sınıfından 8 inci ve 9 uncu derece takımlara atanmak üzere Ticaret Denetmen Yardımcısı alımı yapacağını deklare etti. Belirtilen takımlara ait müracaat kuralları ve tarihine kadar merak edilen tüm bilgileri açıklayan kurum, adaylardan en az 70 KPSS puan koşulu arıyor. Düzenlenecek yazılı imtihanda sorular yüzde 40 alan bilgisi yüzde 60 genel iktisat bilgisi alanında sorulacak. Müracaat sürecine ait öbür ayrıntılara ise haberimizden ulaşabilirsiniz.

BAŞVURU FORMU VE TARİHİ

Ticaret Bakanlığı Ticaret Denetmen Yardımcısı alımı müracaatları 24 Ekim 2022 tarihinde başladı adaylar 2 Kasım 2022 tarihine kadar e-devlet (Ticaret Bakanlığı / Meslek kapısı) ve Meslek Kapısı üzerinden müracaatlarını online olarak kolaylıkla tamamlayabilecek.

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU ŞARTLARI

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci unsurunda yer alan kuralları taşımak,

b) Giriş imtihanının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü prestijiyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1987 ve ondan sonrasında doğanlar başvurabilecektir.),

c) Üniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme yahut mühendislik fakülteleri ve/veya yüksekokullar ile başka fakültelerin üstte belirtilen tahsil kollarından birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Şurası tarafınca kabul edilen yurt ortasındaki yahut yurt haricindeki öğretim kurumlarından mezun olmak, (Adayların, kelam konusu kısımlara denk sayılan kısımlardan mezun olmaları halinde YÖK tarafınca onaylanmış denklik dokümanlarını jpeg formatında tarayarak müracaatları sırasında Bakanlığımız internet sitesinden ulaşacakları talep formuna eklemeleri gerekmektedir.),

ç) Sıhhat durumu açısından her türlü iklim ve seyahat koşullarında nazaranv yapabilecek durumda olmak,

d) Müracaat tarihinde geçerli ÖSYM tarafınca yapılan Kamu Çalışanı Seçme İmtihanından, üstteki tabloda belirtilen ilgili KPSS puan tipinden 70 ve üzeri puan almak.

e) Yazılı imtihana katılmaya hak kazanan adaylardan 80 TL imtihan fiyatı tahsil edilecek olup imtihan fiyatını yatırmayan adaylar yazılı imtihana alınmayacaktır. İmtihan fiyatı yazılı imtihanı gerçekleştirecek üniversite tarafınca tahsil edilecek olup fiyatın yatırılacağı banka ve hesap numarasına ait konular Bakanlığımız web sayfasından ve kelam konusu üniversite tarafınca ayrıyeten ilan edilecektir

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ