Beşiktaş Ruhuna Yakışmayacak Hareket! Beşiktaş’ın Harika Yıldızının Yaptığı Hareket Taraftarları İsyan Ettirdi

Piper

New member
Spor Toto Harika Lig’in 3. haftasında alanında VavaCars Fatih Karagümrük’ü ağırlayan Fransız teknik adam Valérien Ismaël idaresindeki Beşiktaş, rakibini 4-1 mağlup ederek puanını 7’ye yükseltti.

Siyah-beyazlı gruba galibiyeti getiren golleri 17’nci dakikada Weghorst, 33’üncü dakikada N’Koudou, 50’nci dakikada Muleka ve 90’ıncı dakikada Rosier kaydetti. İtalyan teknik adam Andrea Pirlo idaresindeki Fatih Karagümrük’ün tek golünü 53’üncü dakikada Diagne kaydetti.

Karşılaşma boyunca üstün bir oyun ortaya koyan Beşiktaş’ta ulusal yıldız Cenk Tosun’un, teknik yönetici Valerien Ismael’e gösterdiği reaksiyon maça damga vurdu.

CENK TOSUN’DAN VALÉRİEN ISMAËL’E SERT TEPKİ

Beşiktaş’ın rakibini 4-1 mağlup ettiği müsabakanın bitimine 30 saniye kala Weghorst’un yerine oyuna dahil olan Cenk Tosun, maç bitimindeki kutlamalara katılmayarak direkt soyunma odasına gitti. Cenk Tosun’un bu yansısını maçın akabinde da sürdürdüğü belirtilirken yıldız futbolcunun duş almadan stadyumundan ayrıldığı öğrenildi.

Cenk Tosun’un grup ruhuna yakışmayan bu hareketi siyah-beyazlı taraftarların büyük yansısını çekti. Siyah-beyazlı taraftarlar toplumsal medya aracılığıyla 31 yaşındaki golcüye reaksiyon gösterdi.

Maçın son kısımlarında kalesinde güç anlar yaşayan Beşiktaş’ta oyuncu değişikliği yapılmaması taraftarın yansısına niye oldu.

“ISMAEL BAKSANA DEĞİŞİKLİK YAPSANA”

Beşiktaşlı taraftarların “Ismael baksana değişiklik yapsana” biçiminde tezahürat yapmasının akabinde siyah-beyazlı teknik adam, 90+3. dakikada Cenk Tosun ve Umut Meraş’ı oyuna alırken Masuaku ve Weghorst’u oyundan aldı.

Karşılaşma daha sonrasında düzenlediği basın toplantısında konuşan 46 yaşındaki teknik adam, karşılaşmanın bir kısmında taraftarın oyuncu değişiklikleriyle ilgili tezahürat yapması sorusuna yanıt verdi.

“TÜRKÇE ANLAMIYORUM, DEĞİŞİKLİKLER KONUSUNDA KARAR BENİM”

Türkçe bilmediği için taraftarların yansısını anlamadığını kaydeden Fransız teknik adam, “Türkçe anlamıyorum. O yüzden de anlayamadım tezahüratı. Değişiklikler konusunda karar benim. Bunu yaparken yüzde yüz emin olmak isterim. O dengeyi bozmadan hareket etmek isterim” diye konuştu.

“CENK, GRUBUN ONA GEREKSİNİMİ OLDUĞU ANLARDA HAZIR OLACAK”

Tecrübeli teknik adam Cenk Tosun’un gösterdiği reaksiyon hakkında ise “En kıymetli husus oynadığımız oyun. Cenk bizim için fazlaca kıymetli bir futbolcu ve dönem uzun. Ekibin ona muhtaçlığı olduğu anlarda hazır olacaktır. O da oynayıp gollerini atıp ekibe katkı sağlayacaktır” sözlerini kullandı.