CHP’den ‘sosyal konut’ açıklaması: Siz yapmazsanız aslına bakarsan biz yapacağız

Seren

Global Mod
Global Mod
CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün toplumsal medya hesabından, “Son periyotlarda TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve daha biroldukca vilayetteki ihaleleri iptal oldu. Zira müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen de ben de biliyoruz bu toplumsal konut projesiyle maksadını Erdoğan. Ancak ben, bu işin başarılı olmasını istiyorum. Halkımızın bu biçimde bir projeye muhtaçlığı var, politikler olarak bu muhtaçlığı karşılamaya mecburuz. yeniden ediyorum; Hazine garantisi ver. Destekleyeceğiz. Bir rezalet daha yaşansın istemiyoruz. Ha sen bir daha git, medya görünümlü aparatlarına ‘Bay Kemal projeye karşı çıktı’ haberi yaptır, sorun değil. Kâfi ki bu iş olsun.” diyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a davet yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun daveti daha sonrası Bakan Kurum, toplumsal medya hesabında, “Sayın Kılıçdaroğlu, işiniz zor! Ne Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesini açıktan destekleyebiliyorsunuz ne topyekûn reddediyorsunuz. Siz isteseniz de istemeseniz de bu konutları ya-pa-ca-ğız! Birinci temelleri Allah’ın müsaadesiyle ekim ayı prestijiyle atıyoruz.” paylaşımı yaptı.

CHP Genel Lider Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun da Bakan Kurum’a, “Sayın Kurum, Genel Başkan’ımıza laf söylemek senin uzunluğunu aşar. Sen ‘asgari fiyatlı konut almak istiyorsa borç alsın, ek işte çalışsın’ diyen atanmış bir bakansın. Biz, toplumsal konutları destekliyoruz. Ancak sizin garanti vermeden seçim yatırımıyla milleti aldatmanıza sessiz kalmayız.” karşılığını verdi.

Sosyal konutlara karşı olmadıklarını belirten Torun, “Evet, vatandaşın hakkını savunanların işi zordur. Lakin ucuz pazarlamacı üzere her gün fiyat artırıp milletten para toplamak kolaydır. Samimiyseniz 5’li çetelere verdiğiniz garantileri toplumsal konutlar için de verin, daha uygun şartlar sunun. Siz yapmazsanız aslına bakarsan biz yapacağız.” dedi. (ANKA)