ÇSGB en az 70 KPSS puan işçi alımı yapıyor! Müracaat koşulları neler?

Musa

New member
Çalışma Toplumsal Güvenlik Bakanlığı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ile Çalışma Uzmanlığı Yönetmeliği kararları çerçevesinde genel yönetim hizmetleri sınıfına dâhil 8’inci takım dereceli 25 çalışma uzman yardımcısı alımı yapacağını deklare etti. Lisans mezunu adaylara içinden işçi temini sağlayacağını açıklayan Bakanlık, adaylardan en az 70 KPSS puan kural aradığını deklare etti. İşte merak edilen tüm detaylar..

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Çalışma Toplumsal Güvenlik Bakanlığı uzman yardımcısı alımı başvuruları 9 Ocak 2023 tarihinde başlayıp 3 Ocak 2023 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar e-Devlet üzerinde Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı – Meslek Kapısı Kamu İşe Alım ve Meslek Kapısı ( ) üzerinden giriş yaparak müracaatlarını tamamlayacak.

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU KURALLARI NELER?

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci unsurunda yer alan genel koşullara sahip olmak.

2- Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren ve üstte yer alan tabloda belirtilen tahsil kollarından yahut bunlara denkliği Yükseköğretim Şurası tarafınca kabul edilen yurt ortasındaki yahut yurt haricindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

3- ÖSYM tarafınca 2021 ve 2022 senelerında yapılan Kamu İşçisi Seçme İmtihanlarında üstteki tabloda belirtilen puan cinslerinden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.

4- 2023 yılının ocak ayının birinci günü prestijiyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak.

5- Askerlik çağına gelmiş adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak.

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ