DÜZGÜN Partili Fazilet: Altılı Masa devrilmez

Seren

Global Mod
Global Mod
İYİ Parti Genel Lider Yardımcısı Bahadır Fazilet, Halk TV’de yayınlanan İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah programına katıldı.

Bahadır Fazilet, İsmail Küçükkaya’nın ‘Altılı Masa’ ne yapar, ne yapmaz?” sorusuna şu karşılığı verdi:

“Altılı Masa ne yapmaz? Altılı Masa, birlik ve birlikteliğini bozmaz. Altılı Masa devrilmez. Altılı Masa, 6 farklı parti. Olağan ki farklı fikirleri olabilir, olağan ki farklı geçmişleri olabilir, anlayışları olabilir lakin birfazlaca kıymetli ortak paydaları var. Türkiye’nin aydınlık, hukuka uygun, demokratik geleceği ve Türkiye’nin bir daha kuvvetli bir parlamenter sisteme geçmesi… Bu ortak maksadı Altılı Masa’nın hiç bir önderi heba etmez. ötürüsıyla bu Altılı Masa’da çıkar değil Türkiye değerli. Sayın Meral Akşener ne diyor? ‘Ben bir fedakarlıkta bulundum’ diyor. Kim istemez Cumhurbaşkanlığı’nı? Lakin kıymetli olan nedir? Değerli olan seçimi kazanmaktır.

20 yıllık iktidar, fazlaca uzun bir iktidar. AKP, kendini devlet sayıyor. AKP devlet değildir, iktidarlar geldikleri üzere masraflar. Hakikaten önümüzdeki seçimde Altılı Masa’nın aklıyla, Altılı Masa’nın milleti öne alan fikir mantığıyla AKP iktidarı seçimde yenilecek ve tek adayla gidilmesini Sayın Meral Akşener ısrarla söylüyor. Ben de hem bir vatandaş hem bir hukuk hocası ve siyasetçi olarak epey değerli olduğunu düşünüyorum, ortak adayla gidilmesinin. Zira bu, millete inanç veriyor, muhalefet seçmenine inanç veriyor. Korkmasın muhalefet seçmeni, korkmasın. Onları sükutu hayale uğratmayacak Altılı Masa. Ve Altılı Masa’nın tek adayı, Cumhuriyet’in 13. Cumhurbaşkanı olacak. Bundan da kimsenin kuşkusu olmasın. Seçimleri de kazanacağız ve kazanacak bir aday ile seçimlere gideceğiz ve inşallah Türkiye’ye bir daha umudu, ümidi, eşitliği, barışı, memnunluğu getireceğiz.”