Dursun Özbek’ten Trabzonsporluları kızdıran açıklama

Piper

New member
Okan Buruk idaresindeki Galatasaray Spor Toto Üstün Lig’in 4. haftasında deplasmanda, Şampiyonlar Ligi’nde Kopenhag’a elenen Trabzonspor ile karşılaşacak. Dev müsabaka öncesinde sarı-kırmızılı grubun lideri Dursun Özbek açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Kulübü Lideri Dursun Özbek, Ataşehir Taç Spor Tesisleri’nde voleybol gruplarının dönem açılışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Türk futbolunun son periyotta düşüşte olduğunu belirten Özbek, “Bu sene bilhassa UEFA Şampiyonlar Ligi’nde grubumuz yok. Finansal sorun her vakit fazlaca kıymetli ancak yalnızca ona bağlamamak gerekiyor. İnşallah bu sene Türk futbolu daha evvel bıraktığı konuma gelecek ve Türk insanını memnun edecektir diye düşünüyorum.” sözlerini kullandı.

“AVRUPA’DA OLMAK DEZAVANTAJ DEĞİL”

Avrupa’da gayret eden grupların ligde dezavantajlı olmadığını vurgulayan Özbek, “Rakiplerin Avrupa’da oynamasını onlar ismine avantaj olarak değerlendiriyorum. Çok maç oynamak kimi alışkanlıkları birlikteinde getiriyor. Çok maç oynamanın dezavantaj olduğunu kabul etmiyorum, tersine avantajdır.” biçiminde görüş belirtti.

Transfere ait konuşmaların kulübe ziyan verdiğini aktaran Özbek, gündemlerindeki Mauro İcardi ile ilgili teşebbüste bulunup bulunmadığı istikametindeki soruya görüşmediği istikametinde karşılık verdi.

TRABZONSPORLULARI KIZDIRAN AÇIKLAMA

28 Ağustos Pazar günü deplasmanda Trabzonspor ile yapacağı maçın hoş geçeceğine inandığını DA belirten lider Özbek, “İki kadro da hayli savlı. Trabzonspor geçen yılın şampiyonu. Hoş maç olacak lakin kazanacağımızı düşünüyorum, biz hazırız.” dedi.

Dursun Özbek’in bu açıklamaları bordo-mavili taraftarların yansını topladı. Çok sayıda bordo-mavili taraftar tezli açıklamalarda bulunan Özbek’e toplumsal medyada reaksiyon gösterdi.